Сенат Польщі назвав Волинську трагедію "етнічною чисткою з ознаками геноциду"

Поділитися
Сенат Польщі назвав Волинську трагедію "етнічною чисткою з ознаками геноциду" У Варшаві закликали поляків завжди пам'ятати про загиблих на Волині © fakty.interia.pl
Польські депутати відмовилися прямо використовувати термін "геноцид" у тексті заяви про 70-річчя Волинської трагедії, але відзначили "грубу акцію фізичного знищення поляків, яка проводилася ОУН і УПА".

Сенат Польщі прийняв заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій трагічні події 1943 року названо "етнічною чисткою з ознаками геноциду".

На думку польських сенаторів, таке визначення Волинської трагедії можна обґрунтувати тим, що ті події мали організований масовий характер і супроводжувалися жорстокістю, передає Радіо Свобода.

У заяві зазначено, що "Волинська різанина" розпочалася 9 лютого 1943 року з нападу загонів УПА на село Паросля, де були вбиті 173 поляки.

З цього "розпочалася брутальна акція фізичного знищення поляків, яка проводилася бандерівською фракцією Організації українських націоналістів і Українською повстанською армією", - сказано в документі.

У заяві йдеться, що всього жертвами "антипольської акції УПА" стали близько 100 тисяч поляків.

При цьому в документі підкреслюється, що поляки прагнуть до примирення і дружби з українців, які, проте, можна будувати тільки на правді і взаємному засудженні злочину".

Як наголошується в заяві, пам'ять про загиблих на Волині поляків "повинна назавжди стати частиною польської історичної свідомості".

За прийняття такого тексту документа проголосувало більшість депутатів верхньої палати польського парламенту: з 100 сенаторів 55 висловилися "за", 20 - "проти", а 10 - утрималися.

При цьому сенат не підтримав пропозицію депутатів з партії "Право і справедливість" (PSL), які пропонували внести поправки і прямо використовувати в тексті заяви термін "геноцид".

Зазначимо, що до трагічних подій 1943-1944 років у Польщі та Україні ставлення різне. Велика частина польських істориків називає трагедію геноцидом польського народу", а українських - "взаємними етнічними чистками українського і польського населення".

До 60-річчя подій у 2003 році президенти України та Польщі ухвалили "Спільну заяву "Про примирення в 60-у річницю трагічних подій на Волині", в якій обидва президенти висловлювали глибоке співчуття з приводу трагічних моментів спільного минулого українського і польського народів.

Однак до 70-ї річниці, яка буде відзначатися в цьому році, тема Волинської трагедії знову активно піднялася в польському суспільстві і перейшла з історичної у політичну площину.

Як раніше писало ZN.UA з посиланням на польські джерела, жорсткі заяви парламентарів з приводу Волинських подій мають виключно внутрішній підтекст.

Вони вважають, що таким чином PSL (яка і раніше вже намагалася провести відповідне рішення через сейм) намагається посилити свої електоральні позиції. Відносне падіння рейтингу прем'єра Дональда Туска, партія якого - партнер "селян" при влади, є додатковим стимулом для PSL мобілізувати своїх виборців, зігравши на їх патріотичних почуттях. І, скориставшись ювілейною річницею Волинської трагедії як зайвим приводом нагадати про себе. !zn

Читайте також:

Волинь-1943: погляд через 70 років

Українці і поляки під час Другої світової: невідомі сторінки історії

Фаріон відзвітувала про досягнення щодо бандеризації України

В Україні видали посібник для істориків, як обходити гострі кути

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі