РНБО розслідуватиме авіакатастрофу літака МАУ в Ірані

Поділитися
РНБО розслідуватиме авіакатастрофу літака МАУ в Ірані © Сайт РНБО
Сеерктар РНБО Данілов відправиться з робочою поїздкою в Іран щоб розслідувати збиття літак

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов перебуватиме два дні з робочим візитом в Ірані. Протягом 15-17 лютого він обговорюватиме проблемні питання розслідування катастрофи українського літака з іранськими представниками влади, повідомляє пресслужба РНБО.

Робочий Візит Данілова у Ісламській Республіці Іран проходитиме на запрошення Секретаря Вищої ради національної безпеки Ісламської Республіки Іран Алі Шамхані.

За повідомленням РНБО, Олексій Данілов вшанував в Ірані пам'ять українців, які загинули 8 січня ц.р. в авіакатастрофі літака Boeing-737-800 української компанії "Міжнародні авіалінії України". Разом з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Ісламській Республіці Іран Сергіем Бурдиляком Данілов поклав квіти на місті трагедії українського літака. Також в пам'ять за загиблими було поставлено 11 свічок у Ванкському Соборі Святого Всеспасителя (храм Вірменської Апостольської церкви).

Раніше повідомлялось, що Іран готовий спільно з Україною розслідувати причини авіакатастрофи МАУ. Іранська сторона взяла на себе відповідальність і необхідно уникати політизації цього питання.

Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. Літак був збитий двома ракетами класу "земля - повітря" ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.

В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Окрім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції і Афганістану: загалом 176 осіб.

Спершу Іран заперечив причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Детальніше про фатальний рейс PS752 і про те, хто міг стояти за проникненням в іранську систему протиповітряної оборони, читайте в статті Михайла Гончара "Іхтамнєт", але сліди залишилися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі