Що відомо про вбивство Павла Шеремета

Поділитися
Що відомо про вбивство Павла Шеремета Павло Шеремет загинув три роки тому
Правоохоронці затримали підозрюваних, після чого провели брифінг і розповіли деякі подробиці слідства.

У вівторок, 12 грудня, правоохоронці назвали імена фігурантів справи про вбивстві журналіста Павла Шеремета, який загинув у результаті вибуху авто в 2016 році. Начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що коло підозрюваних складають пов'язані між собою учасники бойових дій на Донбасі та волонтери.

У поліції зазначили, що у справі фігурують волонтерка Юлія Кузьменко, сержант Андрій Антоненко, Яна Дугарь, а також чоловік і дружина Владислав та Інна Грищенко. Однак підозру пред'явили тільки трьом затриманим. У Міністерстві внутрішніх справ пояснили, що Владислав та Інна Грищенко перебувають під арештом в рамках іншої кримінальної справи, тому їм підозру поки не пред'являли.

Для того, щоб встановити причетних до вбивства журналіста, слідство вивчило 35 злочинів, які пов'язані з вибухом, і відбулися як до, так і після смерті Шеремета. Серед них правоохоронці виділили підрив електроопори в Херсонській області восени 2015 року і невдалий замах на бізнесмена влітку 2018 року в Івано-Франківській області. Під час замаху на бізнесмена використовувався вибуховий пристрій аналогічний тому, через який вибухнуло авто з Шереметом. А у випадку з підривом електроопори слідство встановило зв'язок одного з організаторів з людиною, яка фігурує на відеозаписах зі справи жерналиста. Проаналізувавши коло знайомств фігурантів двох зазначених справ, слідство виявило зв'язок між підозрюваними у вбивстві Шеремета.

Крім того, поліція встановила, що вибухівку під автомобіль, в якому їхав Шеремет, підклала Юлія Кузьменко.

Замовників вбивства журналіста встановити поки не вдалося. За словами генпрокурора Руслана Рябошапки, затримання виконавців є першим кроком до завершення розслідування. Однак президент України Володимир Зеленський сподівається, що правоохоронці оперативно з'ясують, хто замовив вбивство журналіста. Глава держави також не хоче, щоб справа Шеремета перетворилося на "серіал".

У поліції є кілька версій щодо злочину, головною з яких є дестабілізація ситуації в Україні шляхом вбивства відомої особистості. Друга версія – це помилка в об'єкті злочину. Адже підірваний автомобіль належав і використовувався Оленою Притулою, керівницею сайту "Українська правда", а не Шереметом особисто. Також поліція припускає, що Шеремета могли вбити через побутові та міжособистісні конфліктні ситуації. Версія номер чотири – це професійна діяльність журналіста в Україні, Білорусі та Росії. Також глава МВС Арсен Аваков повідомив, що у справі вбивства Шеремета є кілька підверсій.

Крім того, під час слідства з'ясувалося, що для дестабілізації ситуації в Україні Юлія Кузьменко планувала використати волонтерку Марусу Звіробій, зробивши з неї так звану "сакральну жертву". Зокрема, Кузьменко обговорювала з громадянкою Т. можливість викрадення дітей Звіробій.

Читайте також: Зеленському передали журналістське розслідування вбивства Шеремета

Нагадаємо, що журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину. У той самий час, начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко зазначив, що повідомлення про підозру поки нікому не вручено.

У серпні цього року тоді ще генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що слідство має якоюсь інформацією про людей, які можуть бути причетними до вбивства журналіста Павла Шеремета.

Поділитися
Дивіться спецтему: Справа Шеремета
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі