СБУ перевіряє, на якій підставі забудовники отримали документи для будівництва ЖК на території оборонного підприємства - Україна - dt.ua

СБУ підозрює розголошення держтаємниці при проектуванні ЖК в центрі Києва — "Наші гроші"

9 серпня, 2019, 10:47 Роздрукувати

Будинки будують на території підприємства оборонно-промислового комплексу.  

Слідчі Головного управління СБУ в місті Києві та Київській області перевіряють ймовірне розголошення державної таємниці при розробленні проекту будівництва ЖК "Тетріс Холл" по вул. Ділова, 5 у Києві. Як пишуть "Наші гроші" з посиланням на дані слідства, посадові особи підрядних будівельних організацій, які ведуть будівництво багатоквартирних житлових та офісних приміщень у Києві, отримали у незаконний спосіб дані з обмеженим доступом з грифом "Таємно". І у подальшому, без передбаченого дозволу, використали їх як підставу для проектування житлового комплексу та отримання необхідної дозвільної документації.

Зокрема будівництво ЖК "Тетріс Холл" здійснюється на прилеглій території Держпідприємства "Науково-дослідний інститут "Квант", який входить до підприємств оборонно-промислового комплексу та займає одне з провідних місць у розробці та виробництві цілого ряду комплексів та систем.

За наявною у слідства інформацією, картографічні дані території, на якій ведуться будівельні роботи, мають гриф обмеження доступу "таємно" у зв'язку з розміщенням під нею системи підземних комунікацій ДП "НДІ "Квант".

Наявність у замовника будівництва топографічної зйомки масштабу 1:500 обов'язкова для проектування об'єкту та отримання необхідної дозвільної документації. Відтак, в СБУ вбачають ознаки скоєння злочину, передбаченого ст. 328 КК України, які полягають у розголошенні державної таємниці.

У червні суд надав слідчим тимчасовий доступ до вказаних графічних матеріалів з грифом "таємно", а також звернень приватних геодезичних організацій, які займаються розробленням топозйомки, для отримання вихідних даних на розроблення топографічної зйомки М 1:500. Ці документи зберігаються в Департаменті містобудування та архітектури КМДА.

Замовниками будівництва ЖК "Тетріс Холл" є ТОВ "Печерськ-2006" і ТОВ "Сучасний квартал", генпідрядником будівництва є ТОВ "Канбуд". Власниками компанії "Печерськ-2006" є Володимир Бринзак, Юхим і Геннадій Вайнштейни, Сергій Бубка, Сергій Мошак і ТОВ "Реноме-2008" (належить В.Бринзаку, С.Бубці, Г.Вайнштейну).

Сергій Бубка – президент Національного олімпійського комітету, а Володимир Бринзак – віце-президент, очолює Федерацію біатлону України. Сергій Мошак був народним депутатом від Партії регіонів. Геннадій Вайнштейн відомий як власник віргінської компанії "Вантер холдінгз лімітед", причетний до страхової компанії "Реноме".

Дивіться також фото: Біля київського "Палацу Україна" планують збудувати стометрову "свічку"

Як зазначало торік "Дзеркало тижня. Україна" у статті Дмитра Менделєєва "Військового параду тінь...", завод "Квант", що виробляє радіолокаційні комплекси, ще минулого року почали готувати до ліквідації, а на його території хочуть звести один або кілька житлових комплексів.

За матеріалами: Наші гроші /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >