Сайдік розкрив формат погодження "формули Штайнмаєра"

Поділитися
Сайдік розкрив формат погодження "формули Штайнмаєра" Сайдик розповів, що підписали учасники ТКГ в Мінську
Єдиного документа немає, але учасники переговорів надіслали йому листа з підтвердженням "формули".

Учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську не погоджували так звану "формулу Штайнмаєра" єдиним документом, повідомив спецпредставник ОБСЄ у ТКГ Мартін Сайдік. За його словами, представники України, Росії і бойовиків ОРДЛО направили йому листи, в яких підтвердили текст згаданої "формули".

"За рекомендацією політичних радників "нормандської четвірки" від 11 вересня сьогодні члени Тристоронньої контактної групи, а також представники окремих районів Донецької та Луганської областей листами в мою адресу підтвердили текст "формули Штайнмаєра", - розповів Сайдік журналістам у Мінську ввечері у вівторок, 1 жовтня.

Він окремо наголосив, що під кожним листом стоять підписи авторів.

"Підписи стоять під окремими листами", - уточнив він.

Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроекту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра".

Читайте також: Сайдік назвав узгоджену дату виведення ЗСУ з Петрівського і Золотого

Ще 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмайєра" на майбутньому саміті "Нормадской четвірки". Він також повідомив про наміри домагатися його проведення у поточному місяці. Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає РФ. У Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту "Нормандської четвірки". Проте 18 вересня українська делегація в ТКГ відмовилася підписувати запропонований росіянами варіант "формули Штайнмаєра".

Другий президент України Леонід Кучма, який очолює українську делегацію в ТКГ, висловив упевненість, "формулу Штайнмаєра" на зустрічі "Нормандської четвірки" затверджено не буде, і Зеленський не погодиться на "особливий статус" і вибори на окупованій території до виведення російських військ.

У той же час, міністр закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "Нормандської четвірки" 2 вересня. Про це голова МЗС повідомив більш ніж через два тижні після зустрічі в Берліні. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окупований Донбас. При цьому він заявив, що "формулу Штайнмаєра" в 2016 році нібито погодив п'ятий президент України Петро Порошенкоо. Проте Порошенко категорично відкидав цей підхід, наполягаючи на тому, що вибори в ОРДЛО можна проводити лише після виведення російських військ і передачі контролю над кордоном Україні або ж миротворцям ООН.

Пізніше Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення російських військ.

13 вересня Верховна Рада голосами фракцій "Слуги народу", "Опозиційної платформи – За життя", "Батьківщини" і групи "За майбутнє" достроково розпустила Центральну виборчу комісію. Найближчим часом парламент має затвердити новий склад ЦВК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі