Сайдік назвав ініціаторів скасування економічної блокади ОРДЛО

Поділитися
Сайдік назвав ініціаторів скасування економічної блокади ОРДЛО Сайдік роз'яснив позицію Кучми щодо зняття блокади
Пропозицію про скасування блокади підтримав представник РФ Гризлов.

Питання про скасування економічної блокади окупованих районів Донбасу було піднято на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську 5 червня, не головою української делегації Леонідом Кучмою, а представниками ОРДЛО. Їх підтримав представник РФ Борис Гризлов, повідомив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік.

"Насправді під час спілкувань дискусії в ТКГ питання про зняття виключно самої блокади було піднято представниками ОРДО і ОРЛО, і підтримане в загальній формі російською стороною", - заявив Сайдік журналістам у Києві в четвер, 6 червня.

За словами спецпредставника ОБСЄ, Кучма вказала на необхідність взаємних кроків для відновлення економічно зв'язків. Зокрема, про скасування "зовнішнього управління" українськими підприємствами, експропрійованими у законних власників.

"Він особливо наголосив, що ця робота повинна бути взаємна, і він, зокрема, говорив про скасування так званого зовнішнього управління підприємствами, а також про низку інших заходів. Усі вони, зрозуміло, повинні реалізовуватися в правовому полі України", - пояснив Сайдик.

"Ми завжди виступали і виступаємо за те, щоб ця тенденція розриву всередині країни була не тільки припинена, але й відновлена ситуація, що передувала березню 2017 року", - резюмував спецпредставник ОБСЄ.

Як повідомлялося, на засіданні ТКГ в Мінську 5 червня сторони домовилися про розведенні сил і засобів у Станиці Луганській з 10 червня, а також обговорити 19 червня чергове угоду про припинення вогню.

Другий президент України Леонід Кучма, котрий повторно очолив групу українських переговорників, озвучив пропозицію зняття введеної в 2017 році економічної блокади ОРДЛО.

П'ятий президент України Петро Порошенко зажадав від чинного глави держави Володимира Зеленського роз'яснення позиції щодо зняття блокади і застеріг його від зради національних інтересів.

Генпрокурор Юрій Луценко підкреслив, що одностороннє зняття блокади українською стороною кваліфікуватисметья як фінансування тероризму.

Рішення про блокаду було прийнято РНБО в березні 2017 року у зв'язку з експропріацією підприємств в ОРДЛО у їх законних власників і виведенням з українського податкового поля.

Офіційній блокаді передувала блокада, організована народними депутатами Семеном Семенченком, Єгором Соболєвим і Володимиром Парасюком за підтримки ветеранів "Донбасу" та інших добровольчих підрозділів.

Детальніше про обставини прийняття рішення про офіційну торгову блокаду ОРДЛО читайте у статті Сергія Рахманіна "оГРАБЛІний президент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі