Розстріли на Інститутській: екс-керівник "Омеги" мав дозвіл на застосування зброї

Поділитися
Розстріли на Інститутській: екс-керівник "Омеги" мав дозвіл на застосування зброї Протестувальників на Інститутські розстріляли 20 лютого 2014 року © Wikimedia commons
Екс-керівник "Омеги" Анатолій Стрельченко дав свідчення в суді.

Екс-командир спеціального підрозділу "Омега" Анатолій Стрельченко виступив зі свідченнями під час засідання суду щодо масових розстрілів протестувальників у Києві 20 лютого 2014 року, передає "5 канал". Стрельченко розповів, що прибув у відповідний час на вулицю Інститутську разом зі спецпризначенцями, серед яких були й снайпери. За словами свідка, в них був дозвіл відкривати вогонь.

У суді Стрельченко заявив, що разом із шістдесятьма спецпризначенцями прибув на Інститутську на початку 12 години. Серед них були три пари снайперів. Свідок додав, що в нього був письмовий дозвіл на застосування вогнепальної зброї. При цьому він мав посилити охорону урядового кварталу, щоб не пустити туди протестувальників.

Стрельченко розповів, що розмістив підпорядкованих йому спецпризначенців за так званою бетонною барикадою. За словами екс-командира "Омеги", свої дії він координував із колишнім командиром роти "Беркуту" Дмитром Садовником та Олегом Янішевський. Зазначимо, що Садовник наразі переховується від слідства в Росії, а Янішевський перебуває на лаві підсудних через звинувачення у масових вбивствах під час Революції Гідності.

Щоправда Стрельченко під час засідання не впізнав Янішевського на відео, нібито через погану якість. Але раніше він ідентифікував обвинувачуваного на роздруківках з того ж самого відео. Адвокати та прокурори по-різному трактують свідчення Стрельченка.

"Десь приблизно в цьому місці ми зустрічалися з Янішевським. Але сказати, що це він, я не можу. Формений одяг схожий на його", – заявив Стрельченко в суді.

У лютому Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні та правозахисники міжнародної організації Amnesty International закликали українську владу докласти більше зусиль для розслідування злочинів проти Євромайдану та встановлення всіх причетних до загибелі людей.

Як повідомляв голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у справах про злочини проти учасників Євромайдануукраїнські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.

У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей у Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, підозрювані знищили більшу частину документів.

У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.

Нині у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 440 особам, стосовно 288 скеровані до суду обвинувальні акти, і є вже майже 50 вироків. Водночас реальний термін позбавлення волі отримав лише один чоловік - так званий "тітушка", який засуджений до чотирьох років колонії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі