Розслідування корупції в "Укроборонпромі": Холодницький відмовився від перевірки свого заступника Грищука

Поділитися
Розслідування корупції в "Укроборонпромі": Холодницький відмовився від перевірки свого заступника Грищука Холодницький відкинув претензії НАБУ і заявив, що вірить своєму заступникові
Голова САП не виключив, що НАБУ подасть на Грищука скаргу в КДКП.

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що не збирається проводити службову перевірку щодо свого першого заступника Максима Грищука. У НАБУ стверджують, що Грищук чинив тиск на слідство у справі про корупцію в "Укроборонпромі", зокрема, заборонив згадувати в матеріалах ім'я вже колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, його сина і деяких інших фігурантів.

"Це була інформація на офіційному сайті НАБУ. Я так розумію, що вони не знають, що сказати, і з'явилася інформація, що нібито комусь Грищук давав усну вказівку викреслити прізвище Гладковського. Я хочу бачити цю вказівку, і як воно давалося", - заявив голова САП журналістам у середу, 24 квітня.

За словами Холодницького, Грищук претензії заперечує, і керівник САП вірить своєму заступникові на слово.

"Мені Грищук доповів, що ніяких таких вказівок не було. І я йому вірю. Жодних усних вказівок викреслювати Гладковського зі справи не було, це фантазії прес-служби НАБУ", - запевнив прокурор.

Холодницький підкреслив, що не бачить підстави для перевірки стосовно Грищука. Однак не виключив, що Національне антикорупційне бюро може звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

"Можливо, НАБУ напише скаргу до КДКП, Нехай тоді КДКП проводить перевірку", - підсумував керівник САП.

Раніше директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Грищук давав вказівки детективам не згадувати в матеріалах справи про "Укроборонпром" Гладковського та інших фігурантів. При цьому Ситник акцентував увагу на тому, що особисто такої вказівки не чув, і знає про нього лише зі слів колег. Сам Грищук пояснив, що наказ, про яке говорять в НАБУ, стосувалося можливого порушення презумпції невинуватості.

Нагадаємо, 14 березня директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник відсторонив від посади двох детективів, згаданих у журналістському розслідуванні Лесі Іванової. Згодом у НАБУ повідомили, що Ситник відсторонив третього фігуранта журналістського розслідування.

Розслідування проекту Bihus.Info присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадовці, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема: вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і голова "Укроборонопрому" Павло Букін. При цьому голову держконцерну та трьох з п'яти членів наглядової ради призначає саме президент.

У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабара за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію і масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте в статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" та "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі