Роз'яснено порядок відвідування Чорнобильської зони як туристичного об'єкта

Поділитися
Роз'яснено порядок відвідування Чорнобильської зони як туристичного об'єкта Туристи все більше цікавляться Зоною і відчувають себе сталкерами
Найбільший інтерес до зони відчуження - у туристів з України

За даними державного підприємства "Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" (ДП "ЦОТИО"), протягом першого півріччя 2019 року зону відчуження відвідали 40046 осіб.

Цей показник зріс удвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року. За перше півріччя 2018 року Зону відвідали 20609 осіб.

Найбільший інтерес до зони відчуження у туристів з України – 10171 відвідувач, Великобританії – 6998, Польщі – 4343, Німеччини – 3747, США – 2455. Всього в зону відчуження приїжджали туристи зі 121 країни.

Варто зауважити, щороку кількість охочих побачити зону відчуження "зсередини" зростає. Так, ще в 2014 році Зону відвідали лише 8404 людини, а в 2018-му – 71862.

"Кількість людей, що відвідують зону відчуження, зростає завдяки більшій обізнаності, інтересу до того, як змінилася флора і фауна завдяки невтручанню людини за ці роки. Але потрібно пам'ятати, що Чорнобиль – це не зона розваг, а місце катастрофи і режимний об'єкт, який має певні правила відвідування. Тому перш ніж їхати в зону, необхідно підготуватися і надати всю інформацію щодо відвідувачам заздалегідь, щоб не створювати додаткові труднощі при перетині контрольних пунктів", – розповідає помічник директора ДП "ЦОТИО" Кирило Гарник.

На хвилі популярності серіалу "Чорнобиль" туристичний потік до Чорнобильської зони збільшується, до кінця 2019 року її орієнтовно відвідають 100 тисяч осіб (70 тисяч у 2018 році), пише CNBC із посиланням на дані управління туризму та промоції КМДА.

Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Документ передбачає розроблення та прийняття Стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об'єкта. Крім того, згідно з указом, будуть прокладені нові туристичні маршрути, зокрема водним шляхом, побудовані нові КПП, а старі – відновлять і модернізують. У той же час указ зобов'язує погоджувати відвідування Чорнобильської зони протягом трьох календарних днів через електронний кабінет. У разі виникнення підстав для відмови у візиті, людина буде дізнаватися про це напередодні, а не на КПП.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі