Російські спецслужби у 2014 році запустили в соцмережах кампанію з дискредитації Майдану

Поділитися
Російські спецслужби у 2014 році запустили в соцмережах кампанію з дискредитації Майдану Російські шпигуни відпрацювали аналогічну схему й на американських виборах у 2016 році © globalscience.ru
Фейкові персонажі, підконтрольні співробітникам ГРУ, під виглядом "простих українців" поширювали в Facebook і "ВКонтакте" російську пропаганду.

Головне розвідувальне управління (ГРУ) Генерального штабу Збройних сил Росії у лютому 2014 року запустило кампанію з дискредитації Революції Гідності в Україні, йдеться у звіті російського відомства, що опинився у розпорядженні The Washigton Post.

Її метою було вплинути на ключових осіб, що приймають рішення, і широку громадськість, для того щоб виправдати дії російських "зелених чоловічків", які захопили 27 лютого будівлю парламенту в Криму. Згодом півострів був повністю анексований Росією.

"Звіт відкриває унікальне "вікно" у діяльність однієї з груп ГРУ протягом шести днів у 2014. Починаючи з наступного дня після втечі екс-президента Віктора Януковича, військові шпигуни створили велику кількість фейкових профілів у соціальних мережах Facebook та його російському аналогу "ВКонтакте". Ці персонажі повинні були представляти простих людей з усіх куточків України, нібито розчарованих протестами на Майдані", - йдеться у матеріалі видання.

Прикладом такого фейкового персонажа є аккаунт "Івана Галіцина", створений працівником ГРУ Генштабу ЗС РФ 22 лютого 2014 року. Нібито киянин "Галіцин" публікував на англомовних ресурсах російську пропаганду, у тому числі про "повернення в Україну фашистів". А фейковий персонаж, нібито "радикально налаштований українець" "Вова Кравець" опублікував у Facebook погрози на адресу 14 українських політиків.

Діяльність ГРУ була націлена на понад півсотні українських та англомовних груп у соцмережах.

А 27 лютого, у день захоплення кримського парламенту, співробітники ГРУ створили в Facebook і "ВКонтакте" чотири групи на підтримку розколу України. Крім того, військові шпигуни використовували для популяризації груп платні коментарі.

Як зазначають журналісти, аналогічний сценарій (кампанії з дискредитації – ред.) був використаний Росією за два роки, під час президентських виборів у США.

Нагадаємо, 21 грудня Служба безпеки України затримала посадова особу Секретаріату Кабінету міністрів Станіслава Єжова за підозрою в роботі на російські спецслужби. У його обов'язки входив переклад зустрічей голови Кабміну з іноземними делегаціями. Згідно з даними слідства, Єжова завербували під час тривалого закордонного відрядження.

Як повідомили в СБУ, затриманий помічник-перекладач прем'єр-міністра України Станіслав Єжов збирав інформацію про зарубіжні поїздки українського прем'єра за завданням Головного розвідувального управління Генштабу Збройних сил Російської Федерації.

При цьому сам Гройсман у п'ятницю, 22 грудня, заявив про те, що Єжов не мав доступу до державної таємниці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі