Російські силовики на кордоні з Кримом затримали двох активістів

Поділитися
Російські силовики на кордоні з Кримом затримали двох активістів Реміз Бекіров і Руслан Сулейманов є активістами "Кримської солідарності" © Крымская солидарность/Facebook
Раніше російські силовики в анексованому Криму вже затримували Ремізов Бекірова та Руслана Сулейманова.

На адміністративному кордоні з анексованим Кримом російські силовики затримали двох активістів "Кримської солідарності" Ремзі Бекірова та Руслана Сулейманова, повідомила в Facebook громадська група. Активістів забрали на допит нібито через "сумніви щодо достовірності документів, що засвідчують особу".

"На допит затриманих активістів забрали під приводом сумнівів в достовірності документів, що засвідчують особу, які виникли у працівників прикордонної служби. Дружина Ремзі Бекірова кілька разів дзвонила на гарячу лінію прикордонної ФСБ. За словами співробітника, із затриманими активістами Ремзі і Русланом "проводяться заходи і складаються процесуальні документи", - йдеться в повідомленні.

За словами дружини Бекірова, активістів затримали о 9:10 ранку на російському кордоні "Каланчак" і утримують в модулі для додаткових перевірок. На кордон з анексованим півостровом для надання юридичної допомоги виїхали адвокат Ліля Гемеджі та юрист Рустем Кяміл.

У "Кримській солідарності" повідомили, що Ремзі Бекіров є постійним добровільним слухачем на політичних судових процесах у Криму, також він стрімер і блогер. Руслан Сулейманов теж активіст, який відвідує судові засідання.

Зазначено, що в лютому 2017 року Бекірова та Сулейманова затримали біля будинку Марлена Мустафаєва, після чого активісти відбули п'ять діб адміністративного арешту за, нібито, несанкціонований мітинг.

У березні того ж року "Сімферопольський районний суд" дав три доби адмінарешту затриманому кримськотатарському активісту Ремзі Бекірову за нібито поширення екстремістських матеріалів в соцмережі.

У свою чергу Руслан Сулейманов брав участь в одиночному пікеті на підтримку заарештованих кримських татар. Після чого його також засудили з адміністративним штрафом у розмірі 10 тисяч рублів. На питання про те, що спонукало його вийти на пікет, Сулейманов на одному і судових засідань щодо нього, відповів наступне:

"Напередодні того, коли я вирішив вийти з одиночним пікетом, стався ряд подій. А саме: масові арешти наших співвітчизників, серед яких батько тринадцяти дітей, тортури Рената Параламова, які до сих пір залишилися без відповіді, винуватців не знайшли. Це все просто не могло залишити мене байдужим ", - заявив тоді Сулейман.

В лютому 2014 року на території Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. У березні Росія анексувала Крим після фіктивного "референдуму". Після анексії півострова Росія систематично порушує права людини в Криму.

Згідно з останньою доповіддю Державного департаменту США про систематичне порушення прав людини в анексованому Криму, на півострові зафіксовано викрадення, тортури, незаконне утримання у психіатричних лікарнях, жорстоке поводження із затриманими, "жорсткі обмеження свободи слова і свободи зібрань, а також "системна дискримінація кримських татар і етнічних українців".

Детальніше про ситуацію з правами людини на Кримському півострові читайте в матеріалі "Права людини в Криму: без змін" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі