Росія застосовує в Приазов'ї нові методи гібридної війни – командувач ВМС

Поділитися
Росія застосовує в Приазов'ї  нові методи гібридної війни – командувач ВМС Україна готова дати відсіч російському агресору, каже командувач ВМС України © ВМС ЗС України / Facebook
Дії РФ у Керченській протоці свідчать про те, що країна-агресор не відмовилася від наміру дестабілізувати південь України.

Росія застосовує нові методи ведення гібридної війни проти України в Азовському морі та на Приазов'ї, повідомив в інтерв'ю BBC Україна командувач Військово-морських сил ЗСУ адмірал Ігор Воронченко. За його словами, погіршення ситуації українські військові чекали з моменту побудови Керченського мосту, який з'єднує РФ з анексованим українським Кримом.

"Маємо констатувати, що РФ застосовує нові методи гібридної війни. Задачі, які вони ставлять перед собою - безпека проходження Керченської протоки, боротьба з браконьєрством і контрабандою, вільне судноплавство - це все є фейком. Основні ж зони уваги - вплив на економіку України, банкрутство наших портів, соціальна дестабілізація у Приазов'ї", - зазначає адмірал.

На його думку, Росія також зацікавлена у перешкоджання вільному судноплавству в Азовському морі.

Бердянськ і Маріуполь втратили велику частку прибутку, оскільки прикордонники ФСБ РФ свідомо затримують іноземні судна, які йдуть у морські порти України на Азові та занадто довго "перевіряють" їх. Це може призвести до соціальної напруженості у Приазов'ї.

"РФ не відмовилася від намірів щодо півдня України. Не буду прогнозувати, але вони можуть піти ще далі у дестабілізації причорноморських областей, щоб вплинути на певні верстви населення, ніби влада України неспроможна забезпечити вільне судноплавство у Азовському морі", - наголошує Воронченко.

Крім цього, росіяни продовжують збільшувати своє катерно-корабельне угрупування в Азовському морі, за інформацією командувача ВМС, сюди могли бути перекинуті кілька катерів з Каспійської флотилії.

"Росія має розгалуджену систему базування, що дає їй можливість оперативно контролювати велику частину Азовського моря. Але ми очікували на це. Вживаємо певних кроків й будемо нарощувати сили, щоб на їхні непрямі дії відповідати такими ж непрямими діями", - підкреслив він у розмові з журналістами.

Зокрема, ВМС України перегрупували катерну групу, українські кораблі пройшли Керченською протокою й наразі перебувають у Маріуполі, виходять на патрулювання та забезпечують прохід суден і протидію спробам перехоплення з боку російських кораблів. Українські катери й надалі готові забезпечувати виробничу діяльність риболовецьких сейнерів і супроводжувати судна.

"Ми передбачали різні варіанти розвитку подій, і найскладніший - загострення ситуації в Азовському та Чорному морях, аж до десантних операцій… Але впевнений, що відкрита агресія на морі - це буде останній крок помираючої "імперії зла" РФ. Вони не наважаться цього зробити", - підсумував Воронченко. І додав, що українські кораблі готові до застосування сили у відповідь в разі потреби.

Так, українські військові зміцнюють прибережну зону та суходол, але й для катерних груп в Азовському морі "знайдеться завдання", зазначає адмірал. "За рішенням РНБО, ми збільшуємо присутність на Азовському морі через нарощування катерного угрупування, прихід кораблів та дислокацію морської піхоти й артилерії. Це робиться за принципом спільного базування", - додає командувач ВМС України.

Він розповів про те, що за наявності ресурсу на базі колишньої філії Запорізького університету в Бердянську буде створено управління нової бази ВМС в Азовському морі. "Тобто, буде комплекс "земля-море-повітря-підводний простір", - наголосив він. Також пункти базування ВМС розташовуватимуться у Маріуполі і Генічеську.

"Найближчим часом", - підсумував Воронченко, відповідаючи на запитання журналістів про те, коли можна очікувати наступний крок щодо розширення присутності ВМС в Азовському морі.

Як повідомлялося, Україна планує до кінця року створити базу Військово-морських сил в Азовському морі. У Бердянську вже спущені на воду два артилерійських бронекатери ВМС України.

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов вважає, що Росія готується розпочати військово-економічну блокаду Азовського моря й розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для своєї подальшої експансії.

Докладніше про необхідність нарощування військової присутності на Азовському морі читайте в статті Юрія Бутусова "Азовський фронт" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі