Росія влаштувала конфлікт в Донбасі за сценарієм Придністров'я – Die Welt

Поділитися
Росія влаштувала конфлікт в Донбасі за сценарієм Придністров'я – Die Welt Конфлікт в Україні схожий з придністровським. © recordedfuture.com
Видання пише, що як і нині в Україні, Росія влаштувала конфлікт в Молдові за допомогою російської мови.

[media type="picture" position="1"]Конфлікт на Сході України дуже нагадує той, завдяки якому з'явилася ніким не визнана Молдовська Придністровська республіка.

Про це сьогодні пише німецьке видання Die Welt, оглядач якого описує столицю сепаратистського регіону в Молдові як "уламки СРСР".

Оглядач нагадує, що нинішня території Придністров'я до Другої Світової війни входила до складу радянської України. А згодом вся Молдова перейшла СРСР, згідно з пактом "Рібентропа-Молотова". В 40-х роках Кремль створив окрему Молдовську РСР і доклав зусиль, щоб розірвати будь-які зв'язки місцевого населення з Румунією.

У 80-х роках у багатьох республіках СРСР почалися національні рухи. Аналогічно і в Молдові у 1989 році почалася дискусія про те, молдовська мова має бути офіційною мовою республіки з латинською абеткою. Російськомовне населення почало побоюватися хвилі "націоналізму".

"Сході проблеми виникли в Україні минулої зими, коли парламент спробував позбавити російську мову статусу регіональної. На відміну від Молдові 24 роки тому, в Україні ці зміни не затвердили. Але російська пропаганда зіграла на цьому. Російські телеканали оголосили, що уряд України збирається карати за використання російської у повсякденному житті. Насправді це було не так", - йдеться в статті.

Видання нагадує, що незадовго до розпаду СРСР, Москва намагалася утримати комуністичну імперію. В Молдові Кремль підтримав еліти промислового регіону Придністров'я, які проголосили автономію від Кишинева.

"У травні 1990 року молдовський уряд вийшов з підпорядкування Москви. Після цього почалося протистояння", - розповів про початок війни в Придністров'ї журналіст Микола Бучатський.

Війна продовжилася навіть після того, як СРСР розпався. Журналіст розповів, що в 1992 році він добровольцем вступив у придністровські військові формування, які почали війну проти Молдови за незалежність.

"Зараз я пригадую ті часи із соромом. Не треба було допускати початку війни", - сказав він.

Згодом, воєнні міфи переконали придністровців, що після загибелі стількох людей у боях повертатися до складу Молдови неможна.

"Російські козачки і військові відіграли тоді вирішальну роль. Спочатку їх було 650 осіб, всі з бойовим досвідом. А згодом ми отримали зброю від Росії, яка, схоже, була зацікавлена у створенні конфлікту тут", - розповідає Бучатський.

Читайте також: Придністров'я готове знову провести референдум про самовизначення

Аналогічний сценарій Москва використовує зараз на Сході України: спочатку в Донецьку і Луганську з'явилися російські козачки і "добровольці", а згодом – навіть важка військова техніка.

Бойові дії в Придністров'ї завершилися тоді, як на території сепаратистського регіону вторглася російські солдати, названі "миротворцями". Два десятиліття їхня діяльність не була схожа на миротворчу місію. Солдати лише охороняли радянські арсенали. Однак тепер, коли Москва розв'язала конфлікт в Україні, російські солдати в Придністров'ї почали проводити навчання.

"Економічно заморожений конфлікт став катастрофою як для Тирасполя, так і для Кишинева. Молдова втратила колись багатий індустріальний регіон, а Придністров'я не змогло вижити самостійно", - йдеться в статті.

На сьогодні в Тирасполі діє самопроголошений уряд, який фінансово залежить від Москви. Росія постачає в Придністров'я газ, дає гроші на пенсії і збудувала кілька лікарень.

Економічно заморожений конфлікт для обох сторін став катастрофою. Молдова втратила колись багате промислову зону. А Придністров'я не може вижити самостійно. Сьогодні ж стало відомо, Євросоюз підтримує особливий статус Придністров'я.

"ЄС готовий працювати з майбутнім урядом (Молдова - ред.) у питанні мирного врегулювання Придністровського конфлікту на принципах суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова з особливим статусом для Придністров'я", - йдеться в повідомленні ЄС. В цей же час, Росія подвоїла кількість військових навчань у Придністров'ї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі