Росія відмовила Україні в арешті екс-начальника "Беркута" Кусюка

Поділитися
Росія відмовила Україні в арешті екс-начальника "Беркута" Кусюка Кусюк сховався від слідства за російським паспортом © Дождь
Екс-"беркутівець" отримав російське громадянство і тепер знаходиться "під захистом" законодавства РФ.

У Російській Федерації відмовилися брати під варту колишнього начальника київського полку спеціального призначення "Беркут" Сергія Кусюка за запитом України. Таке рішення у Генеральній прокуратурі Росії пояснили тим, що Кусюк отримав громадянство РФ.

"У відповідності зі статтею 61 Конституції РФ і статтею 57 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 1993 року видача громадян Росії іншим державам не проводиться. У зв'язку з цим 8 червня 2017 року Генпрокуратурою РФ відмовлено у задоволенні запиту української сторони про затримання і взяття під варту Кусюка С. Н. до отримання вимоги про його видачу", - заявили в Генпрокуратурі РФ.

Як свідчать дані Головного управління з питань міграції МВС Росії, інформації про вихід колишнього українського силовика з громадянства РФ немає.

Запит українських правоохоронців на затримання і арешт Кусюка надійшов у Генпрокуратуру Росії у квітні. Згідно із запитом української сторони, екс-начальник столичного "Беркута" повинен був перебувати під вартою до отримання російською стороною вимоги про його видачу.

Дозвіл на затримання Кусюка надано Печерським районним судом Києва. Місяцем раніше, 7 листопада, Росія відмовила Генеральній прокуратурі України в його затримання та екстрадиції, мотивуючи це наявністю у нього російського громадянства.

Нагадаємо, у червні Генеральна прокуратура України звернулась до Росії із вимогою затримати і екстрадувати колишнього керівника спецназу "Беркут" Сергія Кусюка.

До цього екс-начальнику київського "Беркута" повідомили про підозру у рамках сімох кримінальних проваджень, у тому числі стосовно подій 2010 року на виставці "Волинська різанина" в Києві.

Як відомо, Кусюк був керівником розгону мітингу на Майдані Незалежності в Києві, який стався в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року.

Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк повідомив про те, що наразі у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 350 особам, стосовно 230 скеровано до суду обвинувальні акти, і є вже понад 35 вироків.

У той самий час, реальний термін позбавлення волі отримала лише одна людина - так званий "тітушка", якого засудили до чотирьох років колонії.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотна сторона очевидності", а також в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі