Росія в Криму намагається знищити ідентичність українців и татар – Клімкін

Поділитися
Росія в Криму намагається знищити ідентичність українців и татар – Клімкін Клімкін розповів про плани РФ щодо "знищення" українців та татар в окупованому Криму
Голова МЗС закликав європейських колег до проведення моніторингу ситуації з правами людини на анексованому півострові.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів про систематичні порушення прав людини в окупованому Криму під час виступу на 34 сесії Ради ООН з прав людини.

Міністр виступив в Женеві у вівторок, 28 лютого. Він також відзначив необхідність доступу на півострів міжнародних організацій для здійснення моніторингу.

"Окупаційна "влада" здійснє систематичні порушення прав людини, вона прагне знищити ідентичність українців і корінних жителів півострова – кримських татар", - підкреслив Клімкін.

Очільник МЗС наголосив на необхідності постійної присутності в Криму міжнародних організацій, зокрема ООН, Ради Європи та ОБСЄ. За його словами, це сприятиме моніторингу із дотримання прав людини, а також зможе позитивно впливати на те, щоб окупаційна "влада" виконувала свої зобов'язання з міжнародного права.

"Незважаючи на тривалу зовнішню агресію, Україна стала на шлях всеосяжних реформ. Подальші кроки з реалізації порядку денного реформ в сфері прав людини є невід'ємною частиною цієї роботи, що передбачає реалізацію національного плану дій у тісній співпраці з громадянським суспільством і при наданні технічної допомоги з боку міжнародних організацій, зокрема ООН", - розповів міністр.

Голова відомства також нагадав, що з початку російської агресії в Донбасі і Криму російські найманці вбили 10 тисяч українців та поранили понад 22 тисячі.

Читайте також: Фінське диво, або/і Здоровий прагматизм

Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.

19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно.

Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі