Росія готується звозити хворих на COVID-19 військових до анексованого Криму

Поділитися
Росія готується звозити хворих на COVID-19 військових до анексованого Криму Кількість ліжок на судні обмежена © Wikimapia.org
Інфікованих ушпиталюватимуть на судні "Єнісей".

Росія готує анексований український Крим до прийому хворих на коронавірус військовослужбовців. Їх ушпиталюватимуть на госпітальному судні "Єнісей", повідомляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Викликає занепокоєння і інформація про те, що російське Міноборони планує хворих на коронавірус військових розміщувати у Севастополі. Для чого вони вже розпочали готувати госпітальне судно "Єнісей". Це погіршує і без того складну ситуацію із захворюваністю на українському півострові", - пояснюють у міністерстві.

Офіційно російська окупаційна влада підтвердила 27 випадків захворювання на COVID-19 в Криму, зокрема п'ять – у Севастополі. Ще близько семи тисяч людей перебувають під різними типами спостереження через підозру інфікування. Втім, реальна кількість інфікованих значно вища.

"На порядку денному, зокрема, питання щодо можливості постачання гуманітарної допомоги в тимчасово окупований Росією Крим", - додається у повідомленні.

Довідка ZN.UA
Госпітальне судно «Єнісей» збудоване на судноверфі «Адольф Барський» у Щецині (Польща) у 1980 році. До складу Чорноморського флоту СРСР увійшло в 1981 році. Після розпаду Радянського союзу судно залишилось у складі ЧФ Росії. В 1992 році брало участь в евакуації постраждалих під час грузино-абхазького конфлікту. Пасажиромісткість судна: для хворих - 100 ліжок, для відпочиваючих - 200, запасних - 40 місць, для поранених в евакуаційному варіанті - 450 місць. Госпітальні судна використовуються для: огляду та лікування особового складу кораблів, надання спеціалізованої і невідкладної меддопомоги; походового відпочинку екіпажів підводних човнів і авіаносців; консультування військових і населення прибережних районів під час спалаху інфекційних захворювань; транспортування лікарів і медичного майна; евакуації поранених і хворих.

Нагадаємо, 22 квітня в анексованому Криму та Севастополі запровадили карантинний режим. Кримчанам заборонили виходити з дому, а російські силовики оглядають весь транспорт, і збирають інформацію про в'їжджаючих на півострів.

На підконтрольній уряду території України офіційно підтверджено 1668 випадків захворювання на COVID-19, із них 52 летальні 35 людей одужали. 24 березня по всій країні запровадили режим надзвичайної ситуації , який діятиме до 24 квітня, - і продовжили карантин, введений 12 березня.

Про те, чи достатні для боротьби з поширенням коронавірусу нинішні заходи, прийняті урядом України, і що може бути зроблено, читайте в статті експерта Віктора Рибчука "Щоб не впасти на коліна" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі