Росія блокує обговорення розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі - Клімкін

Поділитися
Росія блокує обговорення розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі - Клімкін Росія опирається озброєнню спостерігачів ОБСЄ © OSCE
Спостерігачі СММ періодично стикаються із залякуваннями з боку бойовиків російсько-терористичних формувань.

Російська сторона блокує обговорення питання про розміщення поліцейської місії ОБСЄ в зоні проведення антитерористичної операції, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"На сьогоднішній день Росія поки що блокує обговорення цього питання на віденській майданчику ОБСЄ. Поліцейська місія - це питання, яке має бути обов'язково узгоджене, має бути мандат, який дасть нам можливість готуватися до майбутніх виборів", - заявив голова МЗС України під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Австрії, головою ОБСЄ Себастьяном Курцем у Києві в середу, 7 червня.

Очільник українського зовнішньополітичного відомства нагадав, що спостерігачі Спеціалізованої моніторингової місії ОБСЄ не можуть здійснювати постійний моніторинг лінії розмежування, не мають доступу до неконтрольованої ділянки україно-російського кордону, а також періодично стикаються із залякуваннями з боку бойовиків російсько-терористичних формувань.

"У майбутньому у нас є дуже важлива місія з роззброєння всіх цих незаконних угруповань, а зброя має зберігатися під надійним контролем, і ми повинні почати перехідний переклад до підготовки до виборів. Це може зробити місія, у якій буде озброєний компонент за підтримки СММ", - додав міністр.

Як повідомлялося, 7 червня голова ОБСЄ Себастьян Курц прибув з офіційним візитом до Києва, де він провів зустрічі з президентом України Петром Порошенко і міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.

Український президент закликав Курца активізувати консультації у Відні з розміщення збройної поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі.

У жовтні 2016 року стало відомо, що учасники зустрічі в "нормандському форматі" узгодили розміщення в зоні АТО озброєної поліцейської місії ОБСЄ для забезпечення імплементації Мінських домовленостей, проте з тих пір прогресу в цьому питанні досягти не вдалося.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі