Роман Труба пройшов сумнівну люстраційну перевірку — експерт - Україна - dt.ua

Роман Труба пройшов сумнівну люстраційну перевірку — експерт

13 жовтня, 2018, 15:14 Роздрукувати

Труба самостійно вирішив вислужитися перед начальством за часів Януковича і переслідувати активістів Евромайдана.

© ДБР / Facebook

Вже досить ґрунтовно пояснена сумнівність у якості люстраційної перевірки Романа Труби. Навіть якщо існують юридичні лазівки по допуску такої особи до державної служби, то відповідно до духу і букви Закону директор ДБР точно мав би звільнити посаду.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Лємєнов, головний експерт Антикорупційної групи РПР, StateWatch. Він наводить лише декілька важливих фактів.

"По-перше. Роман Труба в день реєстрації виробництва, а саме 26 листопада 2013 р., процесуальним рішенням зробив себе старшим групи з розслідування блокування транспортних комунікацій (автомобільної дороги міжнародного значення Київ—Чоп) неподалік від села Гамаліївка Пустомитівського району Львівської області. Зауважу, це не було рішення вищого прокурора. Труба самостійно вирішив вислужитися перед начальством (часів Януковича) і переслідувати активістів Євромайдану, — зазначає автор. — По-друге, Роман Труба чітко роздав процесуальні вказівки в порядку реалізації частини 2 пункту 4 статті 36 Кримінального процесуального кодексу у вищезгаданому виробництві. Нібито з метою всебічного, повного і об'єктивного досудового розслідування" та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності він доручає: скласти план оперативно-розшукових і слідчих заходів з розкриття злочину; долучити до матеріалів кримінального провадження фототаблицю до протоколу огляду місця події від 26 листопада 2013 р.; СУР — перевірити осіб, які раніше притягувалися до відповідальності (в тому числі за аналогічні злочини), ведуть антигромадський спосіб життя, зловживають алкогольними напоями та наркотичними засобами і проживають в районі вчинення злочину; допитати як свідків осіб, що проживають/працюють у безпосередній близькості до місця скоєння злочину з метою встановлення свідків та очевидців даної події; долучити до матеріалів кримінальної справи відповіді на доручення; допитати з приводу зазначеного злочину працівників і водіїв ТЗОВ "Успіх БМ" (перевізник); витребувати списки осіб, які були пасажирами автобуса, а також допитати останніх щодо зазначених фактів; у повному обсязі виконати заходи, передбачені планом спільних слідчо-оперативних заходів у справі. І що вказує на неабияку завзятість Романа Труби як прокурора Пустомитівського району, так це уточнення, що "дані вказівки не є вичерпними". Тобто Роман Михайлович за будь-яку ціну намагався вислужитися і притягти до кримінальної відповідальності особу, роль якої не те що сумнівна, — ця особа взагалі не брала участь у т. зв. блокуванні".

Експерт додає, що на місці т. зв. вчинення злочину (блокування) ніхто не був затриманий. Навіть більше, на підставі постанови прокурора про закриття кримінального провадження стає зрозуміло, що отримані докази в ході розслідування доводять лише факт присутності Андрія Шевціва на місці події і його активні переговори з представниками органів правопорядку.

"Так яким чином згаданий активіст, а нині депутат Львівської міської ради, причетний до факту блокування? — підкреслює Леменов. — І на завершення. Всі процесуальні документи легко погоджувалися тодішнім прокурором Пустомитівського району Романом Трубою, зокрема і повідомлення про підозру у скоєнні злочину, абсурдність наявності якої просто вражає. Адже Шевців з'являється не відразу як фігурант, а тільки з часом, після допиту "абсолютно незаангажованих свідків" — заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області С. Маруняка, начальника Львівського ГУ МВС України у Львівській області С. Зюбаненка і керівника територіального підрозділу МВС України А. Рудяка. Саме їх свідчення стали підставою для повідомлення про підозру Андрію Шевціву".

Докладніше про необхідність зняття з посади директора ДБР Романа Труби читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "ДБР: повчальна історія українського Роккі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №10, 16 березня-22 березня Архів номерів | Зміст номеру < >