В Україні збільшилася кількість бідного населення - Україна - dt.ua

Рівень бідності в Україні збільшився до 27%

13 вересня, 2018, 00:13 Роздрукувати

Більшість українців не можуть дозволити собі спонтанні витрати, повноцінний відпочинок і медичні послуги.

Рівень бідності вимірюється не грошима, а визначеним набором благ © https://zn.ua

Рівень бідності в Україні за підсумками 2017 року збільшився до 27%. Про це повідомляє Рахункова палата у середу, 12 вересня. Повідомляється, що показники бідності за відносними критеріями демонструють тенденції до зростання.

Як пояснив член Рахункової палати Василь Невідомий, в Україні з 2015 року застосовується методологія ЄС, згідно з якою оцінка бідності проводиться за немонетарним критерієм по чотирьох з дев'яти деприваціях.

"Класичний підхід – монетарний, коли межу бідності проводять в грошах. Якщо у людини немає таких поточних доходів, то вона бідна. Нові підходи, які Європа давно застосовує, не монетарні. Все вимірюється не грошима, а визначеним набором благ. Країни ЄС визначили дев'ять позицій благ. Якщо з них відсутні три – це люди депривовані (позбавлені можливості задовольняти основні потреби – ред.). Якщо чотири – це крайня депривація. Для порівняння рівень матеріальної депривації для 28 країн ЄС за підсумками 2016 склав 16%, а глибокої матеріальної депривації – 8%. В Україні ці показники в 2017 році становили 42% і 27% відповідно", – розповів Невідомий.

Аналіз Рахункової палати показав, що в 2017 році 9% населення страждало від усіх трьох форм бідності за відносним критерієм за витратами, за доходами нижче фактичного прожиткового мінімуму і ознаками депривації. Найбільше страждали від економічної напруги багатодітні сім'ї, пенсіонери та сільське населення.

Частка депривованих осіб за чотирма з 18-ти ознак поневірянь у 2017 році була найбільшою за останні 10 років майже в усіх групах домогосподарств.

Переважна більшість українців не могли дозволити собі здійснювати непередбачені витрати, більше половини не мали можливості відпочивати разом з родиною принаймні протягом одного тижня в рік.

Третьою за поширеністю проблемою українців є недоступність якісних послуг охорони здоров'я. Так, 31,7% населення не мали коштів для купівлі призначених ліків та медичного приладдя, а 30% – для оплати послуг лікаря і лікування в стаціонарі без проведення хірургічної операції.

Читайте також: Українці витрачають на їжу 50% своїх доходів

Нагадаємо, раніше Світовий банк визначив, що в Україні за межею бідності 25% населення. З 1994-го по 2017 роки рівень бідності в Україні змінювався. Найгірша ситуація була в кінці 1990 років. У 1998 році 52% респондентів вважали, що вони майже голодують. Потім ситуація поліпшувалася, і за 10 років — до 2008-го — рівень бідності знизився до 11%.

Детальніше про різні соціологічні дослідження українського суспільства читайте в матеріалі Алли Котляр "Тактичні песимісти і стратегічні оптимісти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >