Рішення проблеми НАУ стане для нової команди Міносвіти іспитом з боротьби з корупцією - активіст

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Рішення проблеми НАУ стане для нової команди Міносвіти іспитом з боротьби з корупцією - активіст В НАУ вже рік немає повноцінного керівництва через корупційний скандал
За останні 10 років НАУ уклав кілька сумнівних інвестиційних договорів, пов'язаних із забудовами і реконструкціями.

Один з найбільших і найбагатших університетів столиці - Національний авіаційний університет (НАУ) - вже протягом року в центрі суспільної уваги. З червня минулого року у вузі фактично немає повноцінного керівництва. У колишнього ректора Миколи Кулика закінчився контракт, але вибори нового керівника вже кілька разів відкладалися через гучні корупційні скандали.

Про це пише в своїй статті для DT.UA активіст антикорупційної кампанії "Чисті ВНЗ" Ілля Кротенко.

"Коли, здавалося б, усе налагодилося й на осінь заплановані вибори, новий міністр освіти Лілія Гриневич своїм наказом(№487 від 06.05.2016 р.) призупинила наказ колишнього міністра Сергія Квіта "Про оголошення конкурсу на заміщення посади ректора Національного авіаційного університету" та створила комісію для перевірки скарг і звернень з приводу функціонування НАУ, що надійшли до Міністерства освіти і науки України", - йдеться в статті.

Читайте також: Відтік наукового потенціалу з України набув масштабів стихійного лиха – український науковець

За словами автора, більшість скарг в цю комісію надіслали колишні посадові особи і працівники НАУ, які свого часу з різних причин були звільнені з університету.

"Всі вони безпосередньо пов'язані з колишнім першим проректором НАУ та колишнім народним депутатом від Партії регіонів Максимом Луцьким, який є кумом міністра-втікача Табачника і тривалий час очолював парламентський комітет з питань науки та освіти. Як сам М.Луцький, так і колишній ректор М.Кулик і решта посадовців фігурують у розслідуваннях правоохоронних органів, журналістів, аудиторському звіті МОН, проведеному в часи міністра С.Квіта, та звіті Наглядової ради університету", - пише Кротенко.

За його словами, повернення Максима Луцького в університет буде означати фактично повернення старої гвардії керівництва освітою.

"Луцький - ключова фігура для колишніх регіоналів. І не лише тому, що очолюєСолом'янську районну організацію Партії регіонів. Очевидно, що як екс-депутат і екс-голова Солом'янської РДА м. Києва, де й міститься НАУ, він має потужну мережу зв'язків, у тому числі й серед ректорського корпусу. Як колишній голова району він може мати вплив на місцевих прокурорів та суддів. Тому дуже важливо зробити процес вирішення цього конфлікту максимально публічним і прозорим", - зазначає Кротенко.

Як йдеться в статті, за останні 10 років НАУ уклав кілька сумнівних інвестиційних договорів, пов'язаних із забудовами та реконструкціями. Про це заявила Наглядова рада університету, на яку законом покладено обов'язок перевіряти ефективне використання та розпоряджання майном університету.

В "Аналітичній довідці Наглядової ради НАУ щодо реалізації програми забезпечення працівників НАУ житлом та реконструкції (ремонту) гуртожитків і виробничих приміщень" зазначено: "В період з 2009-го по 2015 рік, за часів керівництва ректора Кулика Миколи Сергійовича, держава та сам університет зазнали багатомільйонних збитків, які були заподіяні шляхом використання механізмів спільного інвестування будівництва на невигідних для держави та університету умовах. В результаті реалізації цих схем на користь приватних фірм, підконтрольних тодішньому керівництву НАУ, незаконно були виведені високоліквідні активи, а саме земельні ділянки, житлові та нежитлові приміщення та майнові права на об'єкти незавершеного будівництва".

В Аудиторському звіті МОН ідеться про те, що внаслідок укладання певних інвестиційних договорів та здійснення господарських операцій "навчальним закладом не отримано матеріальних активів у вигляді …квартир, вартість яких на 01.01.2015-го розрахунково становить 28 млн 828 тис 856грн.; можливі втрати в подальшому університетом матеріальних активів (права користування земельними ділянками…) площею 8,5657 га, вартість яких на 01.07.2015 розрахунково становить 73 млн 165 тис 856 грн.; можливі втрати в подальшому університетом матеріальних активів у м. Вишневому Києво-Святошинського району Київської обл., становить 598 тис 920 грн."

При цьому автор статті описує кілька окремих випадків, пов'язаних із забудовами на університетській території - вул. Михайла Донця, 2-а, на вул. Лебедєва-Кумача, 5, на розі вул. Гарматної і просп. Відрадного, в м. Вишневому і на вул. Симиренка, 1.

Нагадаємо, глава Міністерства науки і освіти України Лілія Гриневичу розмові з DT.UA висловила невдоволення рівнем фінансування освіти і науки в Україні.

"Якщо говорити про фінансування, то у нас сьогодні цей показник становить 5,2% ВВП. Це дуже низький для нашої країни показник... Нам треба переглядати політику фінансування освіти і науки", - заявила вона.

Детальніше про ситуацію з НАУ читайте у статті Іллі Кротенка "У крутому піке" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі