РФ видворяє з Криму українців, які відмовилися від російських паспортів – правозахисники

Поділитися
РФ видворяє з Криму українців, які відмовилися від російських паспортів – правозахисники РФ обмежує жителів Криму за принципом, отримали вони паспорта РФ чи ні © LB.ua
Мешканці півострова з українськими паспортами не можуть нормально влаштуватися на роботу та отримати медичну допомогу.

Росія порушує права українців, які відмовилися отримати громадянство країни-агресора в окупованому Криму, зокрема, видворяючи їх як мігрантів. Про це розповів в Києві аналітик "Кримської правозахисної групи" Олександр Сєдов. За його словами, жителі півострова з українським паспортом не можуть влаштуватися на роботу і отримати нормальну медичну допомогу.

"РФ позбавляє прав тих громадян України, які відмовилися або не змогли отримати російського паспорта на окупованій території. Це виражається, насамперед, у тому, що у них відсутня можливість нормально влаштуватися на роботу, у них немає можливості отримати нормальну медичну допомогу, врешті-решт, їх просто виганяють з території Криму, використовуючи норми адміністративного кодексу РФ", - зазначив Сєдов.

За його словами, окупанти розглядають таких громадян як зовнішніх мігрантів, хоча ці люди тривалий час проживали на півострові до окупації і мають там стійкі соціальні зв'язки.

Правозахисник також розповів про те, що з початку окупації 2014 року по лютий 2018 року винесено 6970 постанов про призначення покарання відносно осіб, які нібито перевищили терміни перебування в Криму. Покаранням може бути штраф, депортація або усне зауваження.

"Щоб зрозуміти, як застосовується ст. 18.8 Адміністративного кодексу РФ, яка це регламентує, ми провели аналіз тисячі рішень у період з квітня 2016 року по листопад 2017 року. З цього випливає, що 37% з них – рішення про депортацію. Тільки 4% - це або усне зауваження, або закриття справи", - повідомив Сєдов.

За його словами, це стосується як громадян України, так і іноземців, які мали дозвіл на проживання, виданий Україною.

Аналітик підкреслив, що Росія як країна-окупант зобов'язана дотримувати всі права населення, яке перебуває на окупованій території, а не обмежувати за принципом, отримали паспорт РФ чи ні.

Раніше, 29 серпня, російські силовики провели обшук у будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко. Знайомі жінки пов'язують обшук зі зливом інформації про роботу УКЦ проросійському сайту "Русская Весна", після чого на неї почали чинити психологічний тиск. Як повідомив пізніше адвокат Павленко, її підозрюють у зв'язках із забороненою на території РФ організацією "Правий сектор".

Нагадаємо, що 19 грудня 2017 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції підтримали 70 держав. Резолюція засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінаційні заходи стосовно жителів Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних та релігійних груп, з боку окупаційної влади.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі