Арбітраж позов проти РФ - РФ навмисно намагається затягнути Україну в процес дискусії щодо ситуації в Чорному морі – Зеркаль - Україна - dt.ua

РФ навмисно намагається затягнути Україну в процес дискусії щодо ситуації в Чорному морі – Зеркаль

17 вересня, 2016, 07:10 Роздрукувати

РФ намагається довести, що без вирішення питання про приналежність Криму неможливо вирішувати питання про порушення прав у Чорному морі.

Україна зарезервувала за собою право розширювати претензії © Василь Артюшенко, DT.UA

Російська сторона в процесі консультацій у зв'язку з арбітражним розглядом за порушення нею Конвенції ООН по морському праву намагається розмити процес і відвести з міжнародно-правовій площині, про це заявила в інтерв'ю ZN.UA заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

За словами заступника міністра, на досудовій стадії у української сторони не було необхідності проводити переговори по суті претензій. Конвенція передбачає обов'язок сторін обговорити прийнятний механізм вирішення спору. Вона наголосила, що українська сторона це зробила. "11 серпня в Мінську пройшли консультації, на яких ми заявили, що в даному випадку не вважаємо переговори ефективним механізмом і, відповідно, для належного вирішення спору звернемося до арбітражу. Крім того, ми надали російській стороні розширену інформацію про те, що відбувається незаконно, які статті Конвенції порушила Російська Федерація", - пояснила вона.

За її словами консультації між сторонами почалися в серпні, для них потрібні були директиви, без яких неможливі переговори. "Директиви були підписані (президентом Петром Порошенком - ред.) тільки в червні п. р. Тому лише в серпні ми провели консультації з представниками РФ", - говорить Зеркаль.

На питання про те, яку мету переслідує бере участь у консультаціях Москва, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції заявила: "Російська сторона навмисно намагається затягнути нас в процес дискусії щодо ситуації в Чорному морі. Вони роблять це для того, щоб розмити процес і вивести нас з міжнародно-правової площини. Справа в тому, що маніпулювання та ігнорування правових позицій — це звичайна тактика Російської Федерації. Стратегія Росії полягає в її намір довести, що без вирішення питання про приналежність Криму неможливо вирішувати питання про порушення прав у Чорному морі", - пояснила вона.

У цьому зв'язку Зеркаль наголосила, що Україна вже неодноразово пропонувала російській стороні в рамках Міжнародного суду ООН розглянути питання легітимності приєднання Криму до Російської Федерації. "Чомусь вона відмовлялася", - сказала вона.

Зеркаль також знову підкреслила, що арбітраж – це не територіальний спір. Україна хоче, щоб арбітраж підтвердив українські права прибережної держави; щоб арбітраж зобов'язав РФ припинити міжнародно-протиправні дії в морських акваторіях, що порушують наші права, і дати Україні належні гарантії того, що це більше не повториться; щоб Росія компенсувала нашій країні всі збитки, пов'язані з незаконною діяльністю.

За її словами, Україна зарезервувала за собою право розширювати претензії в будь-який момент. Так, у позові Філіппін до Китаю, в якому Маніла оскаржувала китайські домагання на економічне використання понад 80% акваторії Південно-Китайського моря, філіппінська сторона постійно розширювала свої позовні вимоги. В результаті було подано близько 15 позовних вимог при початкових семи-дев'яти.

"Крім того, в будь-який момент ми можемо попросити арбітраж застосувати тимчасові заходи або винести тимчасові рішення. Вони, наприклад, можуть бути пов'язані з вимогою звільнити Одеське і Безіменне газові родовища від російської присутності і передати їх Україні як державі, якій належать ці родовища і бурові установки, які працюють там", - повідомила Зеркаль.

Читайте також: Україна подасть масштабний позов проти Росії щодо порушень Конвенції про морське право – Клімкін

Детальніше про позов проти РФ читайте в інтерв'ю Володимира Кравченка з Оленою Зеркаль у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >