"Репортери без кордонів" побоюються зростання самоцензури в українських ЗМІ після вбивства Шеремета

Поділитися
"Репортери без кордонів" побоюються зростання самоцензури в українських ЗМІ після вбивства Шеремета "Репортери без кордонів" закликали розслідувати вбивство Павла Шеремета належним чином © Twitter/pavelsheremet
У міжнародній організації припускають, що розслідування вбивства Шеремета зайде в глухий кут, як зайшло в глухий кут розслідування вбивства Гонгадзе.

Вбивство журналіста Павла Шеремета може посприяти утворенню в українському медіа-середовищі атмосфери "латентного страху" і посилити цензуру серед українських журналістів, заявив спікер організації "Репортери без кордонів" Кристоф Драйер.

Як зазначив Драйер в інтерв'ю для Deutsche Welle, щоб уникнути цього, необхідно забезпечити швидке, ґрунтовне та незалежне розслідування вбивства журналіста.

"На жаль, у минулому це не завжди було так, особливо якщо згадати вбивство Георгія Гонгадзе. Через це вбивство деяких осіб засудили, але до теперішнього моменту невідомо, хто замовники. Такі випадки сприяють атмосфері латентного страху", – зазначив він.

Драйер вказав на те, що якщо за смертю журналіста настане "українське розвиток подій", то відповіддю на це стане зростання самоцензури в українській журналістиці.

Він також зазначив, що якщо за результатами розслідування з'ясується, що причиною вбивства Шеремета стала його журналістська діяльність, то це дуже негативно вплине на позицію України в міжнародному рейтингу свободи слова, який щороку формується "Репортерами без кордонів".

Читайте також: Правоохоронці перевіряють інформацію про стеження за Шереметом та Притулою

Журналіст Павло Шеремет загинув рано вранці в середу, 20 липня, в результаті підриву автомобіля.Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану "МкДональдс".

В даний момент слідство розглядає три основні версії причин вбивства журналіста Павла Шеремета – професійні відносини, особиста неприязнь і "російський слід".

Прокуратура Києва, при цьому, розглядає версію щодо того, що справжньою метою замаху був не Шеремет, а його цивільна дружина, керівник інтернет-видання "Українська правда" Олена Притула, якій належав знищений автомобіль.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі