Реорганізація ДСР дозволить керівництву ГПУ контролювати прокуроров та слідчих - Горбатюк

Поділитися
Реорганізація ДСР дозволить керівництву ГПУ контролювати прокуроров та слідчих - Горбатюк Головна мета реорганізації - координувати можливість притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ, говорить Горбатюк © slovoidilo.ua
Сама реорганізація робиться з тією метою, щоб поставити Департамент під повний контроль ГПУ, для можливості надалі вибірково притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

Процедура реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України передбачає виведення за штат всіх працівників ДСР і новий набір; таким чином вище керівництво Генпрокуратури хоче отримати можливість впливати на прокурорів і слідчих, щоб вибірково притягати до відповідальності фігурантів тих, чи інших кримінальних справ, заявив керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк в інтерв'ю "Громадському".

За його словами, немає ніяких гарантій, що всі наявні на сьогодні у складі ДСР прокурори і слідчі потраплять в штат.

"І слідчі, і прокурори, які неодноразово писали скарги на рішення генпрокурора та його заступників, вводяться до стану залежності, адже будуть думати:"А чи візьмуть нас у штат?". Або навіть якщо і приймуть, то будуть вести переговори з ними, що ось "я тебе візьму, але ти будеш вести себе нишком", - сказав він.

За інформацією Горбатюка, слідче управління буде підкорятися відомій після історії з тайною зустріччю зі Ставицьким в Ізраїлі заступнику генпрокурора Анжелі Стрижевській, а Департамент процесуального керівництва - Юрію Столярчуку.

Горбатюк додав, що і Стрижевська, і Столярчук неодноразово втручалися у діяльність департаменту, про що є відповідні документи.

"Тобто формально вони використовують привід, але суть у людях. Якщо ми говоримо, що у нас задокументовано, що нинішні заступники, яких збираються зробити керівниками прокурорської і слідчої підрозділів, десятки разів незаконно втручалися до розслідування, то якого позитивного результату можна домогтися ліквідацією департаменту?", - підкреслив Горбатюк.

Реорганізація Департаменту спецрозслідувань призведе і до позбавлення повноважень самого Горбатюка. На його думку, головна мета реорганізації - координувати можливість притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

"Інший варіант - це призначити мене керівником слідчого підрозділу, але при цьому мати вплив на прокурорів. А всі рішення, згідно з нинішнім кодексом, приймаються саме прокурорами. Тобто, інакше кажучи, - ви там розслідуйте, але якщо ви захочете когось притягнути, то це вже ми будемо вирішувати, чи треба чи не треба, і приймати відповідні рішення. Тобто все в ручному режимі", - резюмував Горбатюк.

Раніше Сергій горбатюк заявив, що судячи з постійних спроб генерального прокурора Луценко втрутитися до роботу ДСР, зазначений генпрокурор і закон один до одного ніякого відношення не мають.

Нагадаємо, депутат від БПП Мустафа Найєм заявив про те, що керівництво Генпрокуратури має намір ліквідувати Департамент спецрозслідувань, співробітники якого займаються розслідуванням злочинів проти учасників Революції Гідності. За словами політика, відповідний наказ уже підготовлено, і генпрокурор Юрій Луценко має його підписати. Найєм зазначив, що ліквідація департаменту відбуватиметься шляхом переведення його працівників до інших структурних підрозділів ГПУ.

Своєю чергою Сергій Горбатюк також заявляв про те, що Департамент спецрозслідувань можуть ліквідувати у зв'язку зі створенням Державного бюро розслідувань та появою департаменту Генпрокуратури щодо процесуального керівництва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі