Релігійна свобода в окупованому Криму зазнає утисків

Поділитися
Релігійна свобода в окупованому Криму зазнає утисків
Кількість релігійних громад за роки окупації скоротилась вдвічі.

В анексованому Криму російські закони "значно скоротили релігійну свободу". Зокрема окупанти відмовилася зареєструвати на півострові Українську православну церкву Київського патріархату. Про це йдеться в щорічному звіті Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF), в якому задокументовані порушення свободи релігії в 28 країнах світу за 2017 рік.

"За даними ООН, у Криму було близько 2200 релігійних як зареєстрованих, так і незареєстрованих організацій. Станом на вересень 2017 року, згадується близько 800. Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) відмовилася зареєструватися, вважаючи окупацію незаконною. Українська греко-католицька церква, мабуть, також не зареєстрована", - цитує доповідь "Радіо свобода".

У документі зазначається, що в червні 2017 року, відповідно до рішення російського Верховного суду заборонити церкву "Свідки Єгови", всі 22 місцевих релігійних організації, до яких входять 8 тисяч прихожан, були офіційно заборонені на території анексованого Росією Криму.

нагадаємо, що 26 квітня підконтрольні окупаційній "владі" Криму силовики провели на анексованому півострові масштабні обшуки. "Правоохоронці" прийшли з обшуками до будинків кримськотатарських підприємців та активістів Білогірська, а також провели "слідчі дії" в інших регіонах Криму.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі