Реформи уряду позбавлять сотень тисяч людей елементарної соціальної підтримки - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Реформи уряду позбавлять сотень тисяч людей елементарної соціальної підтримки - експерти Уряд України готує собі протестний електорат © Урядовий портал
У результаті реформ в Україні кожного року будуть з'являтися приблизно 100 тис. фінансово беззахисних громадян, без копійки доходу та можливостей безплатного лікування і соціального обслуговування.

Прийняття законодавчих змін у трьох важливих сферах - пенсійній системі, системі охорони здоров'я та надання соціальних послуг - приведе до формування якісно нової моделі суспільства, яка принципово різнитиметься від моделі останніх 25 років, пишуть у своїй статті для DT.UA Ігор Яковенко, кандидат економічних наук, науковий консультант ІСЕД; Євген Гороховець, експерт ІСЕД з питань зайнятості та соціально-трудових відносин; Антон Дробович, кандидат філософських наук (ІСЕД).

Як зазначають автори, основою пенсійної реформи стало запровадження прогресивного страхового стажу. Якщо при досягненні 60-річного віку людина не має 25 років офіційного стажу, то пенсію їй доведеться чекати мінімум три роки - до 63. Якщо ж немає і 15 років стажу, то чекати доведеться аж п'ять років - до 65. При цьому планку мінімального страхового стажу з 2018-го до 2028 р. будуть щороку піднімати до 35 років. Не маючи такої кількості років страхового стажу, пенсію отримати буде неможливо.

"Скільки ж українців ризикують тимчасово опинитися у групі "фінансово не забезпечених"? У 2019 р. в Україні проживатиме приблизно 630 тис. осіб, які у 60 років досягнуть пенсійного віку. Із них до 20% будуть уже пенсіонерами, оскільки вийшли або вийдуть на пенсію як пільгові групи до 60-річного віку. Отже, залишаються ще приблизно 500 тис. осіб, більшість із яких навряд чи матимуть проблеми через відсутність необхідного стажу, адже ця вікова категорія починала свою трудову діяльність наприкінці 70-х років минулого століття. У радянський період не можна було не працювати, тому 10–15 років стажу у них гарантовано є. За роки незалежності України ці люди, скоріш за все, отримали ще 11–16 років страхового стажу, тому матимуть право на пенсію. Тих, кому не вистачатиме стажу і хто чекатиме на пенсію 3–5 років, будуть одиниці. Однак із кожним роком їхня кількість зростатиме", - йдеться в статті.

Однак три-чотири покоління, які виходитимуть на пенсію після 2019 р., кожного року додаватимуть приблизно 100 тис. фінансово беззахисних громадян, без копійки доходу та можливостей безплатного лікування і соціального обслуговування.

"Президенту, парламенту і уряду після всіх виборів у 2019 р. "впаде на голови" ця нова і дуже гостра проблема. Це буде відносно молодий протестний електорат, якому, пройшовши два майдани, нічого буде втрачати. Українському істеблішменту треба завчасно продумати, як вийти із цих складних обставин", - зазначають автори матеріалу.

Громадська організація "Інститут суспільно-економічних досліджень" (ІСЕД) є незалежним аналітичним центром, основною діяльністю якого є аналіз державної політики.

Докладніше про соціальні наслідки реформ в Україні читайте в матеріалі "Соціальні реформи уряду - ризики чи користь?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі