Пенсійна реформа - Реформи уряду позбавлять сотень тисяч людей елементарної соціальної підтримки - експерти - Україна - dt.ua

Реформи уряду позбавлять сотень тисяч людей елементарної соціальної підтримки - експерти

9 вересня, 2017, 08:00 Роздрукувати

У результаті реформ  в Україні кожного року будуть з'являтися приблизно 100 тис. фінансово беззахисних громадян, без копійки доходу та можливостей безплатного лікування і соціального обслуговування.

Уряд України готує собі протестний електорат © Урядовий портал

Прийняття законодавчих змін у трьох важливих сферах — пенсійній системі, системі охорони здоров'я та надання соціальних послуг — приведе до формування якісно нової моделі суспільства, яка принципово різнитиметься від моделі останніх 25 років, пишуть у своїй статті для DT.UA Ігор Яковенко, кандидат економічних наук, науковий консультант ІСЕД; Євген Гороховець, експерт ІСЕД з питань зайнятості та соціально-трудових відносин; Антон Дробович, кандидат філософських наук (ІСЕД).

Як зазначають автори, основою пенсійної реформи стало запровадження прогресивного страхового стажу. Якщо при досягненні 60-річного віку людина не має 25 років офіційного стажу, то пенсію їй доведеться чекати мінімум три роки — до 63. Якщо ж немає і 15 років стажу, то чекати доведеться аж п'ять років — до 65. При цьому планку мінімального страхового стажу з 2018-го до 2028 р. будуть щороку піднімати до 35 років. Не маючи такої кількості років страхового стажу, пенсію отримати буде неможливо.

"Скільки ж українців ризикують тимчасово опинитися у групі "фінансово не забезпечених"? У 2019 р. в Україні проживатиме приблизно 630 тис. осіб, які у 60 років досягнуть пенсійного віку. Із них до 20% будуть уже пенсіонерами, оскільки вийшли або вийдуть на пенсію як пільгові групи до 60-річного віку. Отже, залишаються ще приблизно 500 тис. осіб, більшість із яких навряд чи матимуть проблеми через відсутність необхідного стажу, адже ця вікова категорія починала свою трудову діяльність наприкінці 70-х років минулого століття. У радянський період не можна було не працювати, тому 10–15 років стажу у них гарантовано є. За роки незалежності України ці люди, скоріш за все, отримали ще 11–16 років страхового стажу, тому матимуть право на пенсію. Тих, кому не вистачатиме стажу і хто чекатиме на пенсію 3–5 років, будуть одиниці. Однак із кожним роком їхня кількість зростатиме", — йдеться в статті.

Однак три-чотири покоління, які виходитимуть на пенсію після 2019 р., кожного року додаватимуть приблизно 100 тис. фінансово беззахисних громадян, без копійки доходу та можливостей безплатного лікування і соціального обслуговування.

"Президенту, парламенту і уряду після всіх виборів у 2019 р. "впаде на голови" ця нова і дуже гостра проблема. Це буде відносно молодий протестний електорат, якому, пройшовши два майдани, нічого буде втрачати. Українському істеблішменту треба завчасно продумати, як вийти із цих складних обставин", — зазначають автори матеріалу.

Читайте також: Порошенко попросив депутатів схвалити земельну реформу хоча б в розумі і в серці

Громадська організація "Інститут суспільно-економічних досліджень" (ІСЕД) є незалежним аналітичним центром, основною діяльністю якого є аналіз державної політики.

Докладніше про соціальні наслідки реформ в Україні читайте в матеріалі "Соціальні реформи уряду — ризики чи користь?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №14, 13 квітня-19 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >