Реформа правоохоронної системи зупинилася – експертка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Реформа правоохоронної системи зупинилася – експертка Реформа поліції закінчилася "ремонтом фасаду" © Антикор
Патрулька – це всього лише фасад, вітрина, тоді як далі, в каламутній водичці, перебуває набагато більша глиба – дуже багато підрозділів, відділів, оперативні співробітники, слідчі.

Центр прав людини ZMINA однім з перших почав системно моніторити та фіксувати напади і переслідування громадян з активною громадянською позицією. У своєму інтерв'ю ZN.UA голова правління цієї організації Тетяна Печончик розповіла, чому реформа правоохоронної системи в Україні загальмувалася.

"Я ніколи не шкодую, що ми були причетні до реформи поліції на її старті і брали участь у роботі відбірних комісій і навчанні патрульних. Ми бачили, що тоді патрульна поліція і люди, які туди прийшли, були зовсім іншими. Це було настільки вражаюче інше утворення, що навіть викликало всередині самої поліції несприйняття. Тому це була спроба, за яку варто було братися, інвестувати свої сили, час, а головне, віру в те, що поліція справді може змінитися", - каже правозахисниця.

Інша справа, що після того відбувся відкат. Більшою мірою тому, що реформа правоохоронної системи зупинилася, а патрулька - це всього лише фасад, вітрина, тоді як далі, в каламутній водичці, перебуває набагато більша глиба - дуже багато підрозділів, відділів, оперативні співробітники, слідчі. Туди реформа не дійшла. Звичайно ж, люди, які повірили в цю реформу і пішли працювати, з часом розчарувалися і звільнилися. Якби це не було зупинено, зараз ми мали б зовсім інші країну і картину з нападами на активістів, припускає Печончик.

З приводу співпраці з іншими громадськими організаціями в рамках захисту прав активістів, співрозмовниця зазначила:

"Нам дійсно усім треба горнутися одне до одного. Але, погодьтеся, досить важко горнутися до тих, хто сам нападає на інших активістів. Для мене насильницькі, мотивовані ненавистю дії є певною червоною лінією, вододілом, за який, я вважаю, не можна заходити. Я абсолютно поділяю думку, що, незважаючи на те, що люди можуть бути різних поглядів - правих, лівих, ми завжди можемо вести діалог, сперечатися, домовлятися, не погоджуватися. Але йти вперед, не розбиваючи одне одному обличчя, не пишучи якихось жахливих погроз на стінах офісів. Для мене це є абсолютно неприпустимим".

Читайте також: Після вбивства Каті Гандзюк у дуже багатьох людей відкрилися очі на нашу правоохоронну систему — експертка

Докладніше про те, як в Україні (не)розслідуються справи людей, які намагаються боротися з системою, читайте в інтерв'ю Надії Сухої із Тетяною Печончик у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі