Ракети із номером з "документів" Міноборони РФ в Україні не було - екс-заступник голови Генштабу ЗСУ

Поділитися
Ракети із номером з "документів" Міноборони РФ в Україні не було - екс-заступник голови Генштабу ЗСУ Романенко виклав кілька версій відсутності ракети на балансі ЗСУ у 1991 та 2013 роках © Facebook/ Геннадій Зубко
У Генеральному штабі ЗСУ отримана інформація за 1991 та 2013 роки, і в обох випадках ракети з таким номером на території України не виявлено.

Заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України у період 2006-2010 років Ігор Романенко прокоментував заяву російського Міністерства оборони, що ракету комплексу "Бук", якою збили "Боїнг" рейсу МН17, нібито ще у 1986 році було відправлено на територію України; Романенко зазначив, що станом на 1991 рік ракети з таким номером не зафіксовано у 223-му Стрийському зенітно-ракетному полку, а станом на 2013 - не зафіксовано в Україні, розповів генерал у коментарі Громадське.

Романенко зазначив, що факт відсутності ракети у 1991 році не доводить її відсутності там у попередні роки. У Генеральному штабі ЗСУ займаються пошуками даних щодо цієї ракети - поки що отримана інформація тільки за 1991 та 2013 роки, і в обох випадках ракети з таким номером на території України не виявлено.

"У нас дані, які ми зараз розшукали з 1991 року, на обліку у Стрийському зенітно-ракетному полку ракети з таким номером немає... З 2013 року на нашому обліку цієї ракети на території України [також] немає", - розповів Романенко.

Романенко зазначив, що в російському Міноборони також озвучили далеко не всю інформацію по ракеті - "тільки з заводу первинну, і то не всю". Генерал нагадав, що всі військові документи радянського часу, у тому числі з обліку загальносоюзного переміщення озброєння з території СРСР, перебували у розпорядженні Генерального штабу Радянської Армії, який розташовувався у Москві, і відповідно, після 1991 року залишилися тільки там.

Романенко також додав, що в СРСР існувала практика, коли до частини відправляли з заводу будь-яке озброєння, не важливо навіть, що саме це було, то військова частина, яка отримала озброєння, повинна була прийняти чи не прийняти його. У зв'язку з цим, припустив Романенко, ракету дійсно могли відіслати до вказаної в оприлюднених документах військової частини, проте після прибуття в ній виявили несправність і відправили назад, на завод-виробник, для усунення несправності або заміни виробу.

"Але вони кажуть, може бути таке: оскільки цього обліку немає, а з цих пір її на території не було, коли передавали наприклад з заводу, то виникла несправність. Якщо несправна, то частина не приймає, і завод замість тієї ракети міг дати іншу: сам повернув – сам усунув недоліки і відправив в інше місце, в інше місце було на території Росії. Може бути і така версія", - заявив Романенко.

На брифінгу в понеділок, 17 вересня, начальник Головного управління Міністерства оборони РФ Микола Паршин заявив про те, що ракета ЗРК "Бук", якою збили Boeing рейсу MH17, була зроблена в підмосковному Довгопрудному в 1986 році та відправлена в Україну, звідки більше не поверталася до РФ.

Як повідомлялося, 24 травня міжнародна слідча група на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак рейсу MH17. Слідчі встановили, що комплекс "Бук", з якого була запущена ракета, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базується в Курську.

25 травня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили про те, що саме Росія несе відповідальність за знищення MH17. Тепер уряди обох країн вимагатимуть притягнення РФ до відповідальності.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року був збитий Boeing-777 рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам - Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі