Секс з неповнолітніми - Рада змінила термінологію Кримінального кодексу про секс з неповнолітніми - Україна - dt.ua

Рада змінила термінологію Кримінального кодексу про секс з неповнолітніми

14 березня, 2018, 11:49 Роздрукувати

Закон замінює термін "статева зрілість" на віковий критерій – "особа, яка не досягла шістнадцятирічного віку".

Рада за ініціативою Ірини Луценко визнала всіх осіб до 16 років непридатними до статевих стосунків © Василь Артюшенко, DT.UA

Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу України "щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації". Законопроект №2016 авторства Ірини Луценко та інших підтримав 241 народний депутат.

Закон стосується ненасильницьких статевих відносин і змінює термінологію Кримінального кодексу щодо визначення потерпілої особи.

Стаття 155 КК викладена в наступній редакції: "Природні або неприродні статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчинені повнолітньою особою, караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк".

Зараз стаття 155 має наступний вигляд "Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк".

Крім того, у КК розширене визначення "близьких родичів та членів сім'ї ", до яких віднесені "чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі".

Читайте також: Рада на цьому тижні займеться охороною порядку, інтелектуальною власністю і містобудуванням

У грудні 2017 року Рада ухвалила закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству". Законом визначена система заходів протидії домашньому насильству, надання допомоги та захисту постраждалої особи, відшкодування шкоди, а також розслідування випадків домашнього насильства, притягнення до відповідальності кривдників і зміну їх поведінки. Законом передбачено створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >