Рада Європи назвала Кримінально-процесуальний кодекс України одним з найкращих - Україна - dt.ua

Рада Європи назвала Кримінально-процесуальний кодекс України одним з найкращих

31 жовтня, 2013, 13:01 Роздрукувати

Відзначається, однак, що з практичним застосуванням кодексу на різних етапах досудового та судового провадження є певні складнощі.

Рада Європи назвала Кримінально-процесуальний кодекс України одним з найкращих

Представники Ради Європи заявили, що вважають український Кримінально-процесуальний кодекс (КПК) зразковим, однак його імплементація "проходить не ідеально".

Голова директорату Ради Європи з питань прав людини Хрістос Якумопулос, який чолює європейську делегацію, заявив, що з практичним застосуванням кодексу на різних етапах досудового та судового провадження є певні складнощі, пише "КоммерсантЪ-Україна".

Радник президента України Андрій Портнов категорично відкинув можливість внесення змін до закону. "Реформа відбулася. КПК не варто міняти, щоб не зруйнувати існуючий баланс. Тому ані президент, ані ті політичні сили, які здатні приймати рішення, не планують вносити зміни до кодексу", - заявив він.

Якумопулос зазначив, що при комплексній зміні правового поля імплементація завжди неідеальна, але це швидше технічні проблеми. "Закон дійсно дуже хороший. Я навіть можу констатувати, що ваш КПК - один із найсучасніших, один із найкращих у країнах-членах Ради Європи", - підкреслив голова делегації.

Нагадаємо, новий КПК набув чинності 20 листопада 2012 року. Згідно з новим КПК буде декриміналізовано низку статей Кримінального кодексу, а також буде криміналізовано кілька статей Кодексу про адміністративні правопорушення.

Прийняття нового КПК породило численні його оцінки з боку юристів, політиків, експертів, представників іноземних держав та міжнародних організацій. Спектр оцінок нового КПК надзвичайно широкий - від повного схвалення до повного неприйняття. !zn

Читайте також:

zn Новий КПК знизив кількість виправдувальних вироків до 0,13%

Новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >