Усиновлення - Рада відмовилася схвалити приєднання України до Конвенції щодо міждержавного усиновлення - Україна - dt.ua

Рада відмовилася схвалити приєднання України до Конвенції щодо міждержавного усиновлення

21 березня, 2018, 12:29 Роздрукувати

До Конвенції вже приєдналися 100 держав світу, у тому числі всі держави-члени Європейського Союзу.

Народні депутати відхилили закон про приєднання до Конвенції про міждержавне усиновлення © Василь Артюшенко, DT.UA

Верховна Рада відмовилася підтримати закон про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення. Проект закону №0166 підтримали лише 166 народних депутатів. Таким чином, закон відхилений.

Обговорення проходило за повною процедурою більше години.

Приєднання України до Конвенції мало на меті забезпечити гармонізацію процедури усиновлення дітей іноземцями в Україні з процедурами інших держав-учасниць, створення чіткої та прозорої системи гарантій того, що міждержавне усиновлення здійснюється у найвищих інтересах дитини та з дотриманням усіх її основних прав.

Також приєднання мало на меті створити систему співробітництва і таким чином запобігти викраденню, продажу дітей або торгівлі ними, а також запровадити міжнародно-правовий механізм співробітництва у сфері міжнародного усиновлення і забезпечити визнання усиновлень.

Конвенція про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення була вчинена 29 травня 1993 року у м. Гаазі. У ній закріплено принципи міждержавного усиновлення з максимальним урахуванням найвищих інтересів дитини та дотриманням її прав і свобод.  Сторонами Конвенції є 100 держав світу, у тому числі всі держави-члени Європейського Союзу.

Згідно з законопроектом рішення про усиновлення мало приймати Міністерство соціальної політики України.

Детальніше про проблеми усиновлення читайте інтерв'ю експерта із захисту прав дитини Людмили Волинець тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №2, 19 січня-25 січня Архів номерів | Зміст номеру < >