Рада схвалила рішення президента щодо допуску підрозділів НАТО на навчання

Поділитися
Рада схвалила рішення президента щодо допуску підрозділів НАТО на навчання Навчання Sea Breeze-2019 триватимуть 20 діб © Міністерство оборони України / Facebook
Цього року в Україні повинні провести шість міжнародних навчань.

Депутати Верховної Ради у вівторок, 26 лютого, підтримали рішення президента Петра Порошенка про допуск цього року підрозділів збройних сил інших держав в Україну для участі у навчаннях. Законопроект (№10067) схвалили 263 парламентарія.

Порошенко вніс у парламент проект закону про допуск іноземних військових підрозділів на територію країни для проведення міжнародних навчань 19 лютого. Законопроектом передбачено, що в 2019 році в Україні буде проведено шість міжнародних навчань: українсько-американські, українсько-британські, українсько-румунські та багатонаціональні.

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки у Яворівському районі Львівської області, а також в інших частинах і полігонах протягом року будуть проводитися багатонаціональні навчання за участю 10 тисяч українських військовослужбовців, 1,5 тисячі американських військових і ще 1,5 тисячі – з інших країн-членів НАТО та країн-учасниць програми "Партнерство заради миру".

Навчання Sea Breeze-2019 триватимуть 20 діб з червня по вересень в акваторії Чорного моря, військових аеродромах і полігонах ЗСУ, військово-морській базі "Південь", низці посадкових майданчиків, міжнародних аеропортах Одеси і Миколаєва, портах Одеси, Очакова і в "Південному". У них будуть задіяні до 1750 українських військовослужбовців, до 1 тисячі американських, і стільки ж військових з інших держав НАТО і країн-учасниць програми "Партнерство заради миру".

На 25 діб розраховані навчання Rapid Trident-2019, які проходитимуть в червні-вересні у Львівській області. У них братимуть участь до 2200 українських військових, до 1 тисячі військовослужбовців з США і ще до 1 тисячі – з інших держав НАТО і країн-учасниць програми "Партнерство заради миру".

Навчання Riverine-2019 будуть проводитися протягом 10 діб у квітні-листопаді в акваторії Дунаю і Чорного моря. У навчаннях будуть задіяні 200 українських і стільки ж румунських військових.

Навчання Warrior Watcher-2019 пройдуть протягом 16 діб з серпня по жовтень на військових аеродромах і полігонах ЗСУ в Миколаївській області. У навчаннях будуть задіяні до 80 українських та до 300 британських військовослужбовців.

У липні-грудні на полігонах ЗСУ в Житомирській області проходитимуть багатонаціональні навчання "Кленова арка-2019" за участю близько 100 українських та до 350 військовослужбовців з країн НАТО та країн-учасниць програми "Партнерство заради миру".

Раніше в Міноборони повідомили, що у 2019 році українські військові візьмуть участь у 20 міжнародних навчаннях, шість з яких будуть проводитися на території України. Крім того, заплановано 250 заходів оперативної подготовки й до 2 тисяч основних заходів: командно-штабних навчань і тренувань, тактичних навчань, льотно-тактичних вправ, а також більше 200 заходів централізованої підготовки штабів бригад і підрозділів у вищих військових навчальних закладах.

Про найважливі кроки з реформування ЗСУ читайте в статті Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі