Реформа освіти - Рада схвалила реформу освіти - Україна - dt.ua

Рада схвалила реформу освіти

5 вересня, 2017, 18:48 Роздрукувати

Реформа вступатиме в силу поетапно. 12-річне навчання в школі вводиться 2027 року. Починатися навчання буде з шести років.

Рада ввела 12-річне навчання в школі © Василь Артюшенко, DT.UA

Верховна Рада схвалила в другому читанні закон "Про освіту". Законопроект №3491-д підтримали 255 народних депутатів.

Закон передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яку отримують в гімназії, і профільного середньої освіти тривалістю 3 роки, яке отримують в ліцеї або закладах професійної освіти. Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами).

Профільна середня освіта (старші класи школи) може бути двох напрямків - загальноосвітнім і професійним. Загальноосвітнє передбачає поглиблене вивчення окремих предметів з урахуванням потреб і здібностей учня. Професійна освіта передбачає більшу орієнтованість учня на потреби ринку праці з урахуванням його здібностей.

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти починається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року і для профільного середньої освіти - 1 вересня 2027 року.

Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але у відповідності з освітньою програмою можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома і більше мовами – державною, англійською мовою, на інших офіційних мовах Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної і початкової освіти.

Верховна Рада доручила Кабміну забезпечити з 2018 по 2023 року поетапне збільшення мінімальної зарплати вчителя до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних (на даний момент – 6 736 грн).

Читайте також: Парубій назвав п'ять найважливіших реформ на осінь

Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте у інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >