Рада ратифікувала європейську конвенцію про захист домашніх тварин

Поділитися
Рада ратифікувала європейську конвенцію про захист домашніх тварин © Андрій Товстиженко, DT.UA
Конвенція встановлює базові принципи умов і благополуччя утримання тварин. На кожну особу, яка утримує домашню тварину, покладаються обов'язки.

Верховна Рада України затвердила ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин. За відповідний законопроект №0032 свої голоси віддали 335 депутатів у середу, 18 вересня.

Україна підписала конвенцію про захист домашніх тварин у липні 2011 року, наразі 22 країни з Ради Європи приєдналися до конвенції, з них 18 країн є країнами Європейського Союзу.

Ця конвенція направлена на забезпечення захисту домашніх тварин та гуманного поводження з ними. Документ визначає основні принципи благополуччя тварин, принципи їхнього утримання, розведення та дресирування, встановлює вікові обмеження щодо придбання домашніх тварин, обмеження щодо їхнього використання у комерційних цілях, правовий режим створення і функціонування притулків для тварин, обмеження на використання тварин у рекламі і розважальних заходах, допустимі випадки проведення хірургічних операцій тварин і їхнього усипляння, заходи, які можуть застосовуватися щодо безпритульних тварин, зокрема з метою зменшення їхньої кількості та виключення їхнього відлову, утримання і усипляння тощо.

Так, на кожну особу, яка утримує домашню тварину, покладаються обов'язки. Зокрема, це відповідальність за благополуччя і здоров'я тварини, забезпечення догляду та видалення належної уваги, з урахуванням потреб тварини відповідно до породи і вигляду.

Також конвенцією забороняється продаж тварин особам, яким не виповнилося 16 років, без чітко вираженої згоди їхніх батьків або осіб, які виконують обов'язки батьків.

Також передбачається, що якщо кількість безпритульних тварин становить проблему для країни, то вона здійснює відповідні законодавчі або адміністративні заходи, які необхідні для зменшення кількості тварин, виключно у спосіб, який не викликає болю, страждань або приниження тварин.

У тому випадку, якщо необхідний відлов домашніх тварин, то він має проводитися з заподіянням їм мінімальних фізичних страждань.

Окрім того, відповідно до конвенції, країни, що приєдналися до неї, зобов'язуються розглянути можливості постійної ідентифікації собак і кішок за допомогою спеціальних методів, наприклад, татуювання, а також ведення реєстру номерів тварин разом з прізвищами та адресами їхніх власників.

Разом з тим конвенція передбачає розвиток інформаційних і освітніх програм у сфері захисту домашніх тварин і багатосторонніх консультацій між країнами у цій сфері.

Кабінет Міністрів сподівається, що ратифікація конвенції сприятиме запровадженню сучасних правових стандартів у сфері захисту тварин і продемонструє готовність нашої держави дотримуватися високих європейських стандартів у всіх сферах.

Як повідомлялося, у більшої половини українців (57%) є домашні тварини, ще у 21% жителів вони колись були, і тільки п'ята частина населення (22%) ніколи не тримала тварин у себе вдома. Переважна більшість українців - 79% - сприймають своїх домашніх тварин як членів родини. При цьому найбільше серед домашніх тварин кішок - 79%, а також собак - 61%. !zn

Читайте також:

В лісах Південної Америки відкрито новий вид ссавців - "помісь кота і плюшевого ведмедика"

Київський зоопарк пустив до себе приватних інвесторів будувати скандальний океанаріум

Влада Коста-Ріки вирішила закрити всі зоопарки і випустити звірів на волю

В Новосибірському зоопарку з'явилися лілігрята

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі