Рада повинна переглянути законодавчі зміни про обіг ліків — експерт - Україна - dt.ua

Рада повинна переглянути законодавчі зміни про обіг ліків — експерт

1 січня, 2019, 12:24 Роздрукувати

У споживача немає інструментів для перевірки якості ліків.

Для термінового врегулювання складних питань, що постають в сфері обігу ліків, держава в особі народних депутатів — законотворців в тісній співпраці з фаховими спеціалістами галузі мають системно та дієво гармонізувати українське законодавство із законодавством ЄС шляхом запровадження в життя дійсно важливих змін (наприклад, впровадження страхової медицини, введення індивідуального кодування кожної упаковки ліків тощо), а не здійснювати імітацію реформ, приймаючи аналогічні недієздатні норми, які містить Закон України від 23.11.2018 № 2628-VIII.

Про це в коментарі для DT.UA заявив Олексій Соловйов, екс-голова Держлікслужби україни, доктор медичних наук, доктор фармнаук. На його думку, прийнята законодавча зміна щодо повернення начебто неякісних ліків (адже пацієнт апріорі не може перевірити якість лікарського засобу) — це лише свідома руйнація довіри до державної системи контролю за обігом ліків і поширення додаткових безглуздих "міфів", що буцім на території України в обігу перебуває до 50 % неякісних та фальсифікованих ліків. 

"Складається враження, що ініціаторами таких законодавчих ініціатив є люди, котрі взагалі не уявляють, як функціонує ринок ліків і як він має регулюватися відповідно до найкращих світових практик, — зазначає експерт. — У споживача немає, та й не може бути інструментів для перевірки якості ліків. Взагалі, незрозуміло, як уявляли ініціатори-законотворці запропоновану ними перевірку пацієнтом якості ліків. Ця функція стосується виключно відповідних операторів ринку і державної системи контролю якості ліків в обігу".

Детальніше читайте у статті "Ліки. Хотіли як краще..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >