Пукач змінив свідчення про вбивство Гонгадзе

Поділитися
Пукач змінив свідчення про вбивство Гонгадзе Пукач змінив свої свідчення © rferl.org
Тепер Пукач заявляє про те, що раніше він обмовив себе під сильним тиском з боку спецслужб і політичних функціонерів.

Колишній генерал МВС Олексій Пукач поміняв свої свідчення під час розгляду апеляції на вирок у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Пукач стверджує, що вбивство Гонгадзе не було предумышленным і має розглядатися як вбивство по необережності, пише Лігабізнесінформ.

На слідстві, за його словами, він обмовив себе, так як на нього чинився сильний тиск з боку спецслужб і політичних функціонерів.

Пукач стверджує, що Гонгадзе був тісно пов'язаний з кримінальними структурами Павла Лазаренка, міг працювати на спецслужби і нібито повинен був керувати викраденням футболіста Андрія Шевченка. (Андрій Шевченко з 1999 по 2006 рік був гравцем італійського "Мілана")

Пукач заявив, що тому Гонгадзе перебував в оперативній розробці правоохоронців, а міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко доручив Пукачу налякати Гонгадзе і змусити його співпрацювати для розкриття чи то злочинного угруповання, чи то шпигунської мережі.

Пукач вивіз Гонгадзе зі своїми підлеглими за місто і стверджує, що не душив журналіста. Гонгадзе помер від удару ногою, отриманого від Олександра Поповича, після чого, за словами Пукача, тіло було спалено, щоб приховати вбивство.

Пукач стверджує, що тодішній глава президентської адміністрації Володимир Литвин був повністю в курсі того, що сталося і зустрічався з Пукачем і Кравченком на наступний день після вбивства.

Валентина Теличенко, яка представляє в суді інтереси Мирослави Гонгадзе, вважає, що Пукач змінив свідчення для того, щоб йому змінили довічне ув'язнення на 15 термін. В такому випадку Пукач може розраховувати на швидке звільнення з в'язниці.

Теличенко розповіла, що факт вбивства Гонгадзе саме Пукачем доведений під час багаторічного слідства.

Підлеглі Пукача також стверджували під час слідства, що Гонгадзе ніколи раніше не був об'єктом оперативної розробки як фігурант кримінальних розслідувань, говорить Теличенко.

Справа про замовників вбивства Георгія Гонгадзе виділена в окреме провадження та слідчі дії по ньому тривають. Наступне засідання Апеляційного суду Києва по справі Пукача розпочнеться 16 грудня.

Рівно три місяці тому, 16 вересня 2015 року виповнилося 15 років, як зник журналіст Георгій Гонгадзе.

Як відомо, Гія зник у Києві у вересні 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Р. Гонгадзе. Однак тіло досі не віддано землі, оскільки мама журналіста Л. Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові.

Колишнього генерала МВС Олексія Пукача звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе восени 2000 року. Він був затриманий 22 липня 2009 року. Тоді ж замовником убивства був названий екс-глава МВС Юрій Кравченко, який був убитий в 2005 році в своєму будинку.

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві.

Проте ні Пукач, ні родина Гонгадзе з пригоровом не згодні. Мирослава Гонгадзе зазначає, що суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка - замовників вбивства.

12 березня Спеціальна комісія МВС вирішила зняти гриф секретності з близько 80 носіїв інформації в рамках розслідування справи про вбивство Гонгадзе.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі