Провину Ірану в збитті українського літака необхідно зафіксувати документально — Пристайко

Поділитися
Провину Ірану в збитті українського літака необхідно зафіксувати документально — Пристайко © president.gov.ua
За словами голови МЗС, у понеділок, 20 січня, до України має прибути іранська делегація.

Україна хоче, аби провину Ірану в збитті літака МАУ в Тегерані зафіксували документально, заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко під час виступу в парламенті. Для фіксації українська сторона підійматиме відповідне питання в Раді безпеки ООН.

"Не один раз були випадки, коли заява потім публічно не була підтримана. Ми хочемо зафіксувати визнання іранською стороною своєї провини. Визнання на міжнародному рівні документом", - заявив Пристайко.

За його словами, з цією метою відбулася розмова президента України Володимира Зеленського та президента Ірану Хасану Рухані.

"Ми будемо порушувати це питання у Раді безпеки ООН і фіксувати зобов'язання, які з моменту фіксації пройдемо всю дорогу до кінця, включаючи, визнання провини, компенсацію людям і так далі. Без фіксації цього моменту ми хочемо бути обережними. Щоб не зірвати взаємодію з іранської сторони, яка зараз тримається фактично на політичній заяві лідера Ірану", - додав Пристайко.

Пристайко сподівається, що зафіксувати провину Ірану вдасться вже у понеділок, 20 січня. Тоді ж до України прилетить міністерська делегація з Ірану.

Читайте також: У Зеленського не виключають навмисне збиття українського літака над Тегераном

Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.

Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Перед цим про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли президент США Дональд Трамп, канадський і британський прем'єр-міністри Джастін Трюдо і Борис Джонсон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи США у "психологічній війні".

Влада України на заяви західних партнерів реагували стримано, і президент Володимир Зеленський закликав дочекатися завершення розслідування і утриматися від спекуляцій. Але після зізнання Тегерана секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що справжня причина авіакатастрофи була відома йому ще до цих заяв. Тим не менше, у РНБО стверджували, що розглядають сім версій.

Детальніше про катастрофу і ситуацію на Близькому Сході читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі