Прокуратура АРК відкрила провадження через затримання активіста Приходька

Поділитися
Прокуратура АРК відкрила провадження через затримання активіста Приходька Олегу Приходьку "шиють тероризм" © krymr.com
Окупанти продовжують переслідувати проукраїнськи налаштоване населення Криму.

Прокуратура АР Крим відкрила провадження у зв'язку із незаконним позбавлення волі активіста на окупованому півострові. Йдеться про Олега Приходька, якому співробітники ФСБ РФ інкримінують "незаконне виготовлення вибухових речовин" і "терористичний акт".

"За фактом незаконного позбавлення волі громадянина України на території тимчасово окупованого півострова, прокуратурою АР Крим розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі). Підставою для відкриття кримінального провадження слугувало звернення представника президента України в АР Крим Антона Кориневича", - написала у Facebook прессекретарка прокуратури Катерина Диденко.

Вона зазначила, що в Криму окупанти продовжують переслідувати проукраїнськи налаштоване населення. Приходько у 2016 році вже незаконно затримувався російськими силовиками, а у 2019 році у його помешканні незаконно проводили обшуки.

Зазначимо, що 9 жовтня російські силовики затримали і вивезли Приходька разом із дружиною. Протягом доби місцезнаходження активіста залишалось невідомим.

У лютому ФСБ провела обшуки у будинку Приходька в селі Оріхове Сакського району. Тоді російські силовики вилучили в активіста українську символіку, прапори партії "Свобода", червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв'язки на материковій частині України.

Читайте також: В окупованому Криму подвоїлася кількість переслідувань кримських татар — ООН

Генеральна Асамблея ООН в своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися права людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що ніяких поліпшень на окупованому півострові не сталося. Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі