Програму "Доступні ліки" розширять з 1 квітня

Поділитися
Програму "Доступні ліки" розширять з 1 квітня На програму електронних рецептів витратили один мільярд гривень © pixabay.com
Пацієнти зможуть отримати за електронним рецептом ліки в будь-якій аптеці.

Програма "Доступні ліки" через два роки існування переходить на нові форми взаємодії з пацієнтами, які покликані полегшити процедуру отримання ліків. З 1 квітня у пацієнтів, які підписали декларації з сімейним лікарем, з'явиться можливість отримувати ліки в аптеці за електронним рецептом.

Нововведення полягає в тому, що сімейний лікар на прийомі виписує не паперовий, а електронний рецепт в системі e-health. Пацієнту та аптеці буде відправлений код, за яким можна отримати ліки. Якщо раніше пацієнт міг отримати ліки в одній із 8 тисяч аптек, які були задіяні в програмі "Доступні ліки, то тепер можна буде отримати ліки за кодом в будь-якій аптеці.

На думку виконавчого директора асоціації міжнародних фармвиробників Володимира Ігнатова, будь-який варіант реімбурсації є великим плюсом для вітчизняної медицини.

"Добре, що робиться на новій технологічній базі і фактично один орган оплачує будь-якій аптеці. З мінусів, про які говорить індустрія - гонитва МОЗ за найдешевшими препаратами. Хоча тут є обіцянки, що в реімбурсацію включать препарати з доведеною біоеквівалентністю", - вважає Ігнатов, передає Обозреватель.

На сьогодні в список "доступних ліків" входить 261 найменування ліків від 43 вітчизняних виробників. Вартість 59 препаратів держава відшкодовує на 100%, за інші препарати частково доводиться доплачувати пацієнтам. Програма розрахована на тих пацієнтів, які мають захворювання: діабет ІІ типу, бронхіальна астма або проблеми серцево-судинної системи.

За даними МОЗ, за час роботи програми (з квітня 2017 року) виписано близько 33 мільйонів рецептів на суму понад 1,7 мільярда гривень. У 2019 році кількість рецептів зросла на 6 мільйонів. На програму електронних рецептів виділено один мільярд гривень.

Раніше повідомлялося, що українці витратили 26% грошей на ліки, які не допомагають. Детальніше читайте у статті "Ліки. Хотіли як краще..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі