Програма модернізації армії вимагає істотного збільшення фінансування ЗСУ — Бадрак - Україна - dt.ua

Програма модернізації армії вимагає істотного збільшення фінансування ЗСУ — Бадрак

28 жовтня, 2018, 10:45 Роздрукувати

Україні необхідно буде майже подвоїти асигнування на переозброєння ЗСУ — з 650 млн дол. до 1 млрд дол. у перші два роки, і збільшення до 1,25–1,3 млрд дол. у подальшому.

© ВМС ЗС України / Facebook

Реалізація Програми модернізації армії вимагає істотного збільшення фінансування ЗСУ. В даний час на утримання особового складу ЗСУ витрачається трохи менше 2 млрд дол., при реалізації Програми з другого року буде потрібно приблизно 2,4 млрд, надалі цей рядок витрат зросте до 2,8–2,9 млрд дол. Україні необхідно буде майже подвоїти асигнування на переозброєння ЗСУ — з 650 млн дол. до 1 млрд дол. у перші два роки, і збільшення до 1,25–1,3 млрд дол. у подальшому.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР). За його словами, на підготовку ЗСУ, включаючи проведення навчань і бойових стрільб, пропонується направляти щорічно в середньому близько 450 млн дол., що в кілька разів більше нинішніх витрат.

"Загальна прогнозна сума середніх щорічних витрат складе 4,0–4,7 млрд дол., що трохи більше ніж в 1,5 рази перевищує витрати 2018 року. Щоправда, у ці витрати не включена анонсована вище закупівля систем ППО іноземного виробництва, — зазначає експерт. — Де знайти необхідні ресурси? Лише звільнення ЗСУ від невластивих їм функцій, за прогнозами, дозволить заощадити, від 600 до 800 млн дол. щорічно. Продаж майна, підприємств, земель і інших структур ЗСУ може забезпечити необхідний армії гіперстрибок в розвитку".

Детальніше про кроки щодо реального реформування армії читайте в статті Валентина Бадрака "Професійні Збройні сили: міф чи реальність?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >