Професія фельдшер ліквідується, з'являється проблема зі швидкою допомогою - Україна - dt.ua

Професія фельдшер ліквідується, з'являється проблема зі швидкою допомогою

25 листопада, 2017, 17:18 Роздрукувати

Відтепер за викликом швидкої будуть приїжджати водій, перейменований в медичного техніка, і парамедик.

© Голос.ua

За ініціативою Міністерства охорони здоров'я України від 26 жовтня 2017 р. Міністерством економічного розвитку і торгівлі України видано наказ №1542 "Про затвердження Зміни №6 до Національного класифікатора України ДК 003:2010", положеннями якого, зокрема, скасовані такі професії: "лікар-терапевт дільничний", "лікар-терапевт підлітковий", "лікар-терапевт цехової лікарської дільниці", "фельдшер з медицини невідкладних станів" , "сестра медична з лікувальної фізкультури", "сестра медична з масажу". Назва професії "лікар-терапевт" змінено на "лікар внутрішньої медицини".

Разом з тим в класифікатор включили професії "парамедик", "інструктор з надання догоспітальної допомоги" і "екстрений медичний технік".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ольга Скрипник, оглядач відділу освіти, науки, медицини та екології. На її думку, медпрацівники не готові до таких різких змін, їх чекає скорочення штатів, і можуть виникнути проблеми з наданням невідкладної швидкої допомоги.

"Кваліфікаційні вимоги до фельдшерів і парамедиків абсолютно різні, — говорить старший лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва, голова місцевого профкому Наталія Стахова. — Професію скасували, а що нам робити далі? МОЗ не дає ніяких рекомендацій".

Відтепер за викликом швидкої будуть приїжджати водій, перейменований в медичного техніка, і парамедик. Кваліфікаційні вимоги складені так, що медична освіта їм не потрібна. Завдання цих людей — доставити пацієнта в лікарню. Вони повинні лише підтримувати життєво важливі функції організму, а повноцінне надання медичної допомоги, встановлення діагнозу — зовсім не їх компетенція.

"До того ж вони будуть виїжджати на екстрені випадки тоді, коли події відбуваються на вулиці, — аварії, катастрофи і т. п. На виклик у квартиру їхати вони не зобов'язані", - зазначає лікар.

За словами Стахової, гіпертонічний криз, підозра на інфаркт або інсульт — це зовсім не ті причини, за якими слід викликати парамедиків. "Хворий повинен самостійно якось дістатися до лікарні. Якщо вистачить сил, звичайно. А якщо ситуація критична, то вийти на вулицю і вже там кричати, просити допомоги. На такі випадки парамедики начебто будуть приїжджати", - зазначає медпрацівник.

Детальніше про проблеми зі швидкою допомогою читайте в статті Ольги Скрипник "Чому фельдшер наказав довго жити" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >