прокуратура - Процентне співвідношення прокурорів в Україні одне з найвищих у Європі - Україна - dt.ua

Процентне співвідношення прокурорів в Україні одне з найвищих у Європі

4 жовтня, 2018, 13:36 Роздрукувати

Водночас адвокатів майже вдвічі менше.  

© http://bug.org.ua

В Україні на 100 000 жителів країни припадає 24 прокурори, що є одним з найбільших показників у Європі. Схожі показники зафіксовані також в Литві, де на 100 тис. населення також 24 прокурори, Латвії – 23 і Росії – 25, йдеться у звіті Європейської комісії з ефективності юстиції (CEPEJ) Ради Європи, який базується на даних 2016 року, опублікованому 4 жовтня.

У той же час кількість адвокатів на 100 000 жителів в Україні майже в два рази нижча, ніж в середньому по Європі (162 юриста), і становить 82,5 адвокатів. Цей показник є найнижчим в Азербайджані - 9 юристів на 100 000 жителів, а найвищий на Кіпрі - 425 юристів.

Також кількість професійних суддів в Україні майже на третину менша, ніж у середньому по Європі. Якщо в західних країнах на 100 000 жителів припадає 21 професійний суддя, то в Україні таких 14. Аналітики відзначають, що ситуація в Україні характеризується значним зменшенням числа суддів, зокрема у зв'язку із здійсненням великої судової реформи в 2016 році.

Що стосується гендерного балансу, то в Україні 35% жінок серед прокурорів, у той час як у середньому по Європі таких 53% і 36% жінок-юристів (середній показник по Європі становить 40%).

У той же час в 2016 році в цілому 53% професійних суддів були жінками; частка професійних суддів-жінок становила 57% у судах першої інстанції, 50% в судах другої інстанції і 37% у судах першої інстанції.

Рада Європи 4 жовтня опублікував нову доповідь про судові системи європейських держав, включаючи Україну. Доповідь підготовлений Європейською комісією з питань ефективності правосуддя (CEPEJ). Він охоплює 45 з 47 держав-членів Ради Європи (окрім Ліхтенштейну і Сан-Марино), і ґрунтується на даних до 2016 року.

Читайте також: На одне місце в Антикорупційному суді претендують п'ять кандидатів

Нагадаємо, жіночі правозахисні організації вимагають гендерної рівності у Верховній Раді України, наполягаючи на запровадженні квоти у вигляді 50% місць для жінок в українському парламенті. Відповідні квоти повинні забезпечити жіночі конституційні права бути представленими нарівні з чоловіками в парламенті та створити їм можливості впливати на прийняття рішень.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >