Прийомна мама ДБСТ каже, що без благодійників сім'ї важко вижити

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Прийомна мама ДБСТ каже, що без благодійників сім'ї важко вижити
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Наталя Цвик - мама дев'яти дітей в дитячому будинку сімейного типу (ДБСТ). У інтерв'ю жінка розповідає свою історію створення і життя великої сім'ї, а також відверто ділиться проблемами, пов'язаними з цим відповідальним кроком.

"Саме містечко і можливість сім'ям так компактно й організовано існувати - це формат проекту, - розповідає жінка. - У містечку зараз живе 14 сімей. Усі мами дуже різні. Дивно, але половина з нас - Наталі. У кожному будинку, крім мам, тат і дітей живуть коти, собаки й інші, які тільки можуть бути, тварини. Така в нас там загальна любов. Ми з мамами часто зустрічаємося, обговорюємо свої проблеми. А вони в нас часто дуже схожі. Майстер-класи для дітей, якісь зустрічі й святкові заходи - усе це наш стиль життя в містечку.

"Благодійники підхоплюють там, де не впоралася держава, - уточнює Наталя Цвік. - Нас підтримують і фінансово, і психологічно. Проект оплачує сім'ям комунальні послуги, помічницю, допомагає в дуже різних ситуаціях. Приміром, до нас зараз прийшли одразу четверо маленьких дітей. Так от ліжка, меблі, одяг на перший час - усе, що їм необхідно, купила ця міжнародна благодійна організація. Якщо діти потребують додаткових занять з педагогами - теж вона. Ліки для дітей, у яких проблеми зі здоров'ям, - теж".

Якби не було SOS "Дитячі містечка - Україна", за словами мами дев'яти дітей, "історія цієї великої родини була б зовсім іншою".

"Від держави на кожну дитину ми отримуємо два прожиткові мінімуми. Це близько трьох із половиною тисяч гривень на місяць. Плюс винагорода для мами за словами мами дев'яти дітей близько семи тисяч гривень. Основна наша проблема в тому, що всі діти не тільки хворіють сезонно - багато з них з самого початку, м'яко кажучи, не дуже здорові. А це все - ліки, на які часто може йти практично все їхнє державне утримання. Тобто і без благодійників ми б якось виживали, звичайно. Але діти не мали б необхідного лікування. Не кажучи вже про якусь зайву іграшку або похід у кінотеатр. От зараз, приміром, мені потрібен для одного хлопчика курс лікування у психіатра. І якби не було допомоги від SOS "Дитячі містечка - Україна", то довелося б вибирати: або одягати й годувати дитину, або займатися її психічним здоров'ям", - завершила Наталя Цвік.

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну відео версію інтерв'ю дивіться тут

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі