Прикордонники назвали попередню кількість осіб, які незаконно перетнули кордон у ПП "Шегині"

Поділитися
Прикордонники назвали попередню кількість осіб, які незаконно перетнули кордон у ПП "Шегині" Очільник ДПСУ прокоментував розслідування інциденту на ПП "Шегині" © mvs.gov.ua
Наразі у ДПСУ встановили особи 60 з них, шість адмінпротоколів скеровані до суду.

Українські прикордонники складають адміністративні протоколи про порушення державного кордону України під час його перетину екс-президентом Грузії, колишнім очільником Одеської ОДА Міхеїлом Саакашвілі та активістами, які підтримували його, повідомив голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал.

Згідно відомостей прикордонників, державний кордон у неділю, 10 вересня, перетнули 60 осіб.

"Шести особам вже оформлені протоколи про адміністративне порушення і скеровані до суду, наразі дев'ять осіб ще оформлюються. Це, у тому числі, журналісти", - цитує Цигикала "Українська правда".

За його словами, прикордонники проводять ідентифікацію усіх причетних до цього інциденту осіб і організаторів масових заворушень на пункті пропуску "Шегині". Спеціалісти вивчають матеріали з камер спостережень прикордонників та з відкритих джерел.

"Сьогодні у пункті пропуску працюють слідчі правоохоронних органів, які документують учорашні порушення задля їх подальшої кваліфікації у відповідності до статей адміністративного та кримінального кодексу", - зазначив очільник ДПСУ.

За словами Петра Цигикала, дії активістів можуть бути кваліфіковані за статтями 202 (порушення прикордонного режиму чи режиму в пункті пропуску), 185-10 (злісна непокора законному розпорядженню прикордонника) та 204-1 (незаконний перетин або спроби незаконного перетину державного кордону України) КпАП України.

А також за статтями 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань), 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод), 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві) КК України.

"Якщо кваліфікувати вчорашні дії по Адміністративному кодексу України ‑ то це незаконний перетин державного кордону. Згідно цієї статті, по санкціям за рішенням суду, штраф від 1,7 до 3,5 тисяч гривень, або 15 діб адміністративного арешту. Також присутня 332 стаття Кримінального кодексу ‑ організація незаконної переправи. Суд визначить міру вини кожного і будуть прийняті відповідні рішення", - підкреслив він.

А міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час спільного брифінгу з головою ДПСУ Петром Цигикалом повідомив про те, що Генеральна прокуратура та Міністерство внутрішніх справ кваліфікує вчорашні події, як "державний злочин", який підпадає під низку статей.

Очільник ДПСУ також закликав усіх, хто "незаконно перетнув кордон" у неділю, 10 вересня, повернутись на ПП "Шегині" та пройти процедуру належного оформлення.

"Державна прикордонна служба звертається до тих, хто випадково, чи із незалежних від нього обставин порушив учора державний кордон України, повернутися до пункту пропуску "Шегині" та юридично оформити факт перетину кордону. Це стосується, у першу чергу, журналістів, які виконували свої професійні обов'язки та певною мірою стали заручниками ситуації", - додали у Держприкордонслужбі.

10 вересня позбавлений українського громадянства Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон українських прикордонників на кордоні з Польщею. Детальніше про повернення Саакашвілі в Україну читайте в матеріалі "Прорив Саакашвілі через кордон: головне".

Національна поліція Львівської області зареєструвала кримінальне провадження за фактом незаконного переміщення Міхеїла Саакашвілі через державний кордон.

"Поліція внесла відомості до ЄРДР за очевидними ознаками злочину за ч. 1 ст. 332 "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України", – повідомила прес-служба Нацполіції.

Пізніше у кримінальному провадженні з'явилася ще одна стаття – ч. 2 ст.342. Мова йде про "опір співробітникові органів при виконання ним службових обов'язків, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві під час виконання цими особами покладених на них обов'язків з охорони громадського порядку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі