При передачі справи до суду у нинішньому вигляді замовники уникнуть покарання - адвокат Гандзюк

Поділитися
При передачі справи до суду у нинішньому вигляді замовники уникнуть покарання - адвокат Гандзюк Справу Гандзюк ведуть одночасно поліція і СБУ; по суті, це два різних виробництва © Жека Карась / Facebook
У разі відсутності ознаки замовлення у виробництві поліції проти виконавців буде неможливо притягнути до відповідальності замовників, яких розшукують у межах іншого виробництва, відкритого СБУ.

У тому разі, якщо справу проти виконавців нападу на активістку Катерину Гандзюк, яка померла у лікарні 4 листопада, буде передано до суду у його нинішньому вигляді, швидше за все, це зробить неможливим притягнення до відповідальності замовників вбивства, у коментарі "Громадському" розповіла адвокат Гандзюк Євгенія Закревська.

"Я хочу підкреслити, що станом на вчора, цим виконавцям не було змінено підозру і не було додано ознаку замовлення. Другий момент: якщо справу щодо виконавців передадуть до суду, то з чого і де будуть брати докази, яким чином використають ці докази у провадженні СБУ, яка шукає замовників", - заявила вона.

Адвокат пояснила, що у разі відсутності ознаки замовлення у виробництві поліції проти виконавців буде неможливо притягнути до відповідальності замовників, яких розшукують у межах іншого виробництва, відкритого СБУ.

"Вони не можуть бути двічі підозрюваними, або двічі обвинуваченими. Вони можуть обвинувачуватися тільки один раз", - зазначила Закревська.

Раніше адвокати Гандзюк вже відправляли прохання про об'єднання цих справ в одну.

"Якщо це не буде зроблено, то я не бачу судової перспективи залучення замовника до відповідальності. Просто передати справу щодо виконавців в суд - це просто унеможливити в подальшому залучення замовника", - підкреслила адвокат.

Як додала Закревська, прокуратура Херсонської області майже відразу ж відмовила в об'єднанні цих справ, а від Генеральної прокуратури відповіді ще не надходило.

Читайте також: "Її вбили": До будівлі МВС принесли портрети Гандзюк

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Джерела DT.UA повідомили, що, за попередніми даними, у неї відірвався тромб на тлі перенесених операцій.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство". Голова Національної поліції Сергій Князєв висловив надію, що після цього підозрювані все-таки назвуть замовника злочину. Крім того, він озвучив терміни, які загрожують виконавцям, якщо їхню провину буде доведено.

31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотоюбіля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу госпіталізували з хімічними опіками 40% тіла.

Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві.

Того ж дня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого мешканця Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, непричетний до нападу на неї. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому раніше підозри, і Новікова звільнили з-під варти.

У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленої Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Всі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів, а Торбін у 1997-2000 роках працював у херсонській міліції на посади оперативника.

Чотирьох з п'яти підозрюваних відправили до СІЗО бех права внесення застави. Усі підозрювані, крім Торбіна, зізналися у злочині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі