При переатестації суддів доброчесність кожного кандидата перевірятиметься лише шість хвилин – ГРД

Поділитися
При переатестації суддів доброчесність кожного кандидата перевірятиметься лише шість хвилин – ГРД На детальну перевірку кожного "нового" судді наразі недостатньо часу © 112.ua
У перший день кваліфікаційного оцінювання не був відсіяний жоден суддя.

Громадська рада доброчесності (ГРД) наголошує на неприйнятності засад, на яких в Україні проводитиметься переатестація суддів.

Зокрема, мова йде про зміни до регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), методології кваліфікаційного оцінювання суддів і строки проведення переатестації.

Менше, ніж за рік, ВККС планує переатестувати 5600 суддів, співбесіди з кожним кандидатом у межах кваліфікаційного оцінювання триватимуть по шість хвилин. Це дозволить недоброчесним суддям знову потрапити до суддівського корпусу, вважають у ГРД.

Так, лише 0,2% суддів не склали першого етапу конкурсу. У перший день кваліфікаційного оцінювання жоден суддя не був відсіяний, зазначили члени Громадської ради доброчесності під час прес-конференцій в "Українському кризовому медіацентрі".

Крім того, через зміну регламенту ВККС правозахисники не можуть отримати інформацію про те, хто з кандидатів скільки балів отримав під час кваліфоцінювання, за що саме і ким вони були виставлені.

"Ми неодноразово як Громадська рада доброчесності, так і громадські організації, зверталися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів із проханнями, із вимогами, із пропозиціями зміни цих положень, із пропозиціями встановити правила, які дадуть більшу прозорість і зрозумілість для суспільства, а за що ж все ж суддям і кандидатам ставлять такі бали. Результат цього нульовий", - наголошує головний експерт з судової реформи РПР Михайло Жернаков.

Також кваліфікаційна комісія не взяла до уваги висновки ГРД щодо доброчесності кандидатів і суддів. На думку члена ГРД адвоката Романа Маселка, це відбувається через те, що члени ВККС також мають проблеми з доброчесністю.

"У складі ВККС є члени, які апріорі не можуть проводити належну оцінку і приймати рішення про доброчесність чи недоброчесність", - зазначив він під час прес-конференції.

Зокрема, мова йде про декларування недостовірної інформації і незаконне збагачення, підкреслив Маселко.

Нагадаємо, у вересні 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа.

У межах цієї реформи, під час конкурсу до нового Верховного суду, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) взяла до уваги лише 13 з 55 негативних висновків Громадської ради доброчесності. Таким чином майже 80% суддів "нового" суду – це старі кадри.

Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Михайла Жернакова "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі