Президенту не довіряють 70% українців — опитування

Поділитися
Найбільше довіри в громадян до пересічних громадян та волонтерів.

Найбільшою довірою серед українців користуються звичайні люди, які живуть поряд (68%), волонтери, які допомагають армії та переселенцям (63% та 61%), церква (51%), та збройні сили України (51%), а найменшою – уряд України (11%), Верховна рада України (8%) та російські ЗМІ (4%). Такі дані соціологічного опитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології.

Зокрема рівень довіри до президента України стабільно низький - йому довіряють 16%, громадян та 70% не довіряють. Ситуація практично не змінилась протягом 2017-2018 рр. За регіональним розподілом Президенту України найбільше довіряють у Центральному регіоні (19%), а найменше у Східному (12%).

При цьому, порівняно з попереднім роком, баланс довіри до уряду не змінився, а баланс довіри до Верховної ради України дещо підвищився - з 23% до 28%. При цьому проєвропейська опозиція, а це "Батьківщина", "Самопоміч" та інші, має кращий баланс довіри – недовіри (24% довіряє та 47% не довіряє), ніж опозиція з колишньої влади ("Опозиційний блок", "За Життя"), яким 16% довіряє і 58% не довіряє.

Водночас рівень довіри до волонтерів один з найвищих серед населення, проте значно впав за останній рік: баланс довіри-недовіри до волонтерів, що допомагають армії знизився на 6 процентних пунктів (з 53% до 47%), баланс довіри-недовіри до волонтерів, що допомагають переселенцям знизився на 14 процентних пунктів (з 61% до 47%).

Що стосується армії, то рівень довіри, порівняно з 2017 роком значуще не змінився, та складає 51%. При цьому рівень недовіри знизився з 30% до 24%.

Також залишається одним з лідерів довіри українців протягом всіх років спостереження церква, хоча за рік показник довіри до неї впав на 6 процентних пунктів - з 57% до 51%.

Опитування проводили з 30 листопада по 14 грудня 2018 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2034 респондента, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Ззаначимо, що левова частка українців переконана в русі країни неправильним напрямком (78%). Цей невтішний показник разом з від'ємним сальдо довіри до усіх без винятку "рейтингових" політиків не лише вказує на дезорієнтацію суспільства, а й є наслідком неспроможності політичного класу в умовах війни формулювати стратегічні цілі, небажання здійснювати справжню, відверту й чесну комунікацію з суспільством, недостатнього розуміння загальносвітових процесів.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі