Навчання НАТО в Україні - Президент попросив Раду пустити в Україну підрозділи НАТО для проведення навчань - Україна - dt.ua

Президент попросив Раду пустити в Україну підрозділи НАТО для проведення навчань

19 лютого, 2019, 21:55 Роздрукувати

Президентський законопроект направлений на розгляд профільного комітету.

На 2019 рік заплановано проведення шести міжнародних навчань на території України © mil.gov.ua

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про допуск іноземних військових підрозділів на територію країни для проведення міжнародних навчань. Згідно з інформацією, опублікованою на парламентському порталі, законопроект №10067 у вівторок, 19 лютого, спрямовано на розгляд комітету з питань національної безпеки і оборони.

Президентським законопроектом передбачено, що в 2019 році на території України буде проведено шість міжнародних навчань: україно-американські, україно-британські, україно-румунські та багатонаціональні.

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки в Яворівському районі Львівської області, а також в інших частинах і полігонах протягом року проводитимуться багатонаціональні навчання з участю 10 тисяч українських військовослужбовців, 1,5 тисяч американських військових і ще 1,5 тисяч – з інших країн-членів НАТО та країн-учасниць програми "Партнерство заради миру".

Україно-американські навчання Sea Breeze-2019 триватимуть 20 діб з червня по вересень в акваторії Чорного моря, військових аеродромах і полігонах ЗСУ, військово-морській базі "Південь", ряді посадкових майданчиків, міжнародних аеропортах Одеси і Миколаєва, портах Одеси, Очакова і "Південному". У них будуть задіяні до 1750 українських військовослужбовців, до 1 тисячі американських, і стільки ж військових з інших держав НАТО і країн-учасниць програми "Партнерство заради миру".

На 25 діб розраховані україно-американські навчання Rapid Trident-2019, які відбудуться в червні-вересні у Львівській області. Згідно з планом, в них братимуть участь до 2200 українських військових, до 1 тисячі військовослужбовців з США і ще до 1 тисячі – з інших держав НАТО і країн-учасниць програми "Партнерство заради миру".

Україно-румунські навчання Riverine-2019 триватимуть 10 діб у квітні-листопаді в акваторії Дунаю і Чорного моря. У навчаннях будуть задіяні 200 українських і стільки ж румунських військових.

Спільні україно-британські навчання Warrior Watcher-2019 відбуватимуться протягом 16 діб з серпня по жовтень на військових аеродромах і полігонах Збройних сил України в Миколаївській області. У навчаннях будуть задіяні до 80 українських та до 300 британських військовослужбовців.

У липні-грудні на полігонах ЗСУ в Житомирській області проходитимуть багатонаціональні навчання "Кленова арка-2019" за участю близько 100 українських та до 350 військовослужбовців з країн НАТО та країн-учасниць програми "Партнерство заради миру".

Читайте також: Навчання Sea Breeze-2019 проводитимуться в режимі "вільної гри"

Раніше в Міністерстві оборони повідомили, що 2019 році українські військові візьмуть участь у 20 міжнародних навчаннях, шість з яких будуть проводитися на території України. Крім того, заплановано 250 заходів оперативної подготовкии до 2 тисяч основних заходів: командно-штабних навчань і тренувань, тактичних навчань, льотно-тактичних вправ, а також більше 200 заходів централізованої підготовки штабів бригад і підрозділів у вищих військових навчальних закладах.

Детальніше про найважливі кроки з реформування ЗСУ читайте в статті Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >