Домашнє насильство - Президент підписав закон про протидію домашньому насильству - Україна - dt.ua

Президент підписав закон про протидію домашньому насильству

4 січня, 2018, 13:10 Роздрукувати

Закон визначає поняття "психологічне насильство" та "сексуальне насильство", але в ньому відсутні "гендерні стереотипи" та "сексуальна орієнтація".

В Україні створять реєстр випадків домашнього насильства © pixabay.com

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству", прийнятий Верховною Радою 7 грудня.

Законом визначена система заходів протидії домашньому насильству, надання допомоги та захисту постраждалої особи, відшкодування шкоди, а також розслідування випадків домашнього насильства, притягнення до відповідальності кривдників і зміну їх поведінки.

Законом передбачено створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.

Законом визначено поняття "психологічне насильство" і "сексуальне насильство".

Закон прийнято в редакції Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму. Зокрема, з тексту було виключено такі поняття, як гендерні стереотипи, гендерно зумовлене насильство та сексуальна орієнтація.

Під час обговорення законопроекту народний депутат Світлана Заліщук наголосила на тому, що ці дефініції необхідні для імплементації Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству. "Ухвалення цього закону з виключеними термінами про гендерні стереотипи і сексуальну орієнтацію буде не прийнятим Радою Європи і буде засуджено з боку міжнародної спільноти", - сказала вона.

Дивіться також фото: У Києві пройшла акція на захист секс-працівників від насильства

6 грудня Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству. Законом імплементовано у чинне кримінальне і кримінальне процесуальне законодавство положення Конвенції Ради Європи "Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цим явищем" (Стамбульської конвенції).

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >